قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۴۶۴۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کاهش تخلفات صنفی طی ماه محرم در زنجان

رئیس اتاق اصناف استان زنجان از کاهش تخلفات صنفی از آغاز ماه محرم خبر داد و گفت: واحد های صنفی در ماه محرم با رعایت موازین شرعی در زمینه ارائه محصولات غذایی به شهروندان، دقت می کنند.

کاهش تخلفات صنفی طی ماه محرم در زنجان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سید محمود موسوی امروز در زنجان اظهار کرد: هر سال با فرا رسیدن ماه محرم و افزایش تقاضای عمومی برای خرید کالا طرح نظارتی ویژه بر اقلام پرمصرف اجرایی می شود.

رئیس اتاق اصناف استان زنجان با اشاره به اینکه هدف از اجرای این طرح نظارتی ایجاد آرامش و ثبات در بازار است، اضافه کرد: در اجرای این طرح توزیع اقلام پرمصرف مانند گوشت قرمز و مرغ، برنج، روغن، شکر، حبوبات و چای کنترل می شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر هشت بازرس از اتاق اصناف بر عرضه کالاها در ماه محرم نظارت دارند، گفت: از شهروندان می خواهیم هرگونه تخلف، گرانفروشی، کم فروشی، تقلب و احتکار را به مراجع ذیربط اطلاع دهند.

موسوی با بیان اینکه با وجود عرضه و تقاضای زیاد بازار در آرامش به سر می برد، تصریح کرد: در ماه محرم تخلفات صنفی بسیار کاهش پیدا کرده است و کمتر کاسبی پیدا می شود که از این وضعیت سوء استفاده کند، چون اصناف نیز به دنبال این هستند که سهمی در ثواب نذورات داشته باشند از همین رو شاهد گرانفروشی یا کم فروشی نیستیم.

وی ادامه داد: البته خود اصناف نیز در برگزاری مراسم ها و ایستگاه صلواتی مشارکت داشته و در این ایام شاهد برپایی این ایستگاه ها بودیم.

رئیس اتاق اصناف استان زنجان افزود: با این حال به منظور کنترل روند عرضه کالاها در بازار به صورت محسوس و نامحسوس بر عرضه کالاها نظارت می شود.

وی در ادامه از برگزاری نمایشگاه ویژه اصناف استان نیز خبر داد و گفت: طبق هماهنگی قبلی این نمایشگاه از 23 شهریور در نمایشگاه بین المللی کاسپین دایر خواهد شد.

موسوی تصریح کرد: طبق آماری که داریم حدود 250 غرفه در قالب این نمایشگاه دایر و اقلام مورد نیاز مردم در آن عرضه خواهد شد.

رئیس اتاق اصناف استان زنجان همچنین از برپایی نمایشگاه پاییزه به مناسبت بازگشایی مدارس خبر داد و گفت: این نمایشگاه هر سال در اواخر شهریورماه دایر می شود که امسال نیز این نمایشگاه همزمان با نمایشگاه اصناف دایر خواهد شد.

وی افزود: کالاهای مورد نیاز مردم در این نمایشگاه زیر قیمت بازار عرضه خواهد شد تا شهروندان راحت تر بتوانند اقلام مورد نیاز خود را تهیه کنند.

انتهای پیام/73005/ق30

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha