قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۴۶۲۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

یادداشت های علم، دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۴۶: امروز اوقات شاهنشاه از بنگاه سخن پراکنی انگلیس BBC تلخ بود

امروز اوقات شاهنشاه از بنگاه سخن پراکنی انگلیس BBC تلخ بود، زیرا مصابحه بی ربطی با یک دانشجوی مغرض و منحرف ایرانی کرده بود. پیام شدیدی وسیله [امیرعباس هویدا] نخست وزیر به سفیر انگلیس دادند.

یادداشت های علم، دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۴۶: امروز اوقات شاهنشاه از بنگاه سخن پراکنی انگلیس BBC تلخ بود
پس از انتشار خاطرات روزانه آیت الله هاشمی رفسنجانی، «انتخاب» قصد دارد این بار بخش های گزیده ای از خاطرات دیگر شخصیت های مهم و تاثیرگذار کشور را روزانه، مرور و منتشر کند

در خاطرات علم آمده است:

 

صبح شاهنشاه از شمال مراجعت فرمودند، به اتفاق شهبانو. چون هوا بد بود، با اتومبیل و از بین راه هم با هلی کوپتر تشریف آوردند. ساعت ۱۱ ورود فرمودند. من بلافاصله شرفیاب شدم. بعد نخست وزیر، [امیرعباس] هویدا، شرفیاب شد. همچنین اعضای مجلس موسسان و [جعفر] شریف امامی، رئیس مجلس موسسان و رئیس سنا، شرفیاب شدند. شاهنشاه بیانات مهمی در[باره] ثبات کشور و رفع بی تکلیفی که ممکن بود پیش بیاید، اگر این تصمیمات گرفته نمی شد و نایب السلطنه انتخاب نمی گردید، بیان فرمودند.

من می بایست در رکاب شهبانو به شیراز بروم. امر فرمودند بمان یک شخص مهمی که در حدود غرب باید اقداماتی بکند و با کار یمن هم مربوط است، می آید. بمان پذیرایی کن! اطاعت کردم. شهبانو اوقات تلخ شدند، ولی چاره نبود. آن شخصی [را] که محرمانه آمده است، شب بردم شرفیاب شد. پذیرایی به عمل آمد.

عصری هم بی کار بودیم. در رکاب شاهنشاه قدری گردش کردیم. من فردا به شیراز می روم. علت تشریف فرمایی شهبانو به شیراز شرکت در فستیوال موسیقی آن جاست که در تخت جمشید برگزار می شود.

شاهنشاه پس فردا مجددا به شمال برخواهند گشت. هیات دولت هم می رود که برنامه عمرانی پنج ساله چهارم را چندین روز در پیشگاه مبارک زیر و رو کنند. امروز اوقات شاهنشاه از بنگاه سخن پراکنی انگلیس BBC تلخ بود، زیرا مصابحه بی ربطی با یک دانشجوی مغرض و منحرف ایرانی کرده بود. پیام شدیدی وسیله [امیرعباس هویدا] نخست وزیر به سفیر انگلیس دادند.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha