قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۴۵۹۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ادارات خدمات رسان حق قطع انشعابات مدارس را به علت بدهی ندارند

استان ها مازندران ساری – - فرماندار قائمشهر گفت :با نزدیک شدن به آغاز سال تحصیلی جدید ادارات خدمات رسان حق قطع انشعابات ( برق ، آب ، گاز ، تلفن) مدارس را به علت بدهی ندارند.

ادارات خدمات رسان حق قطع انشعابات مدارس را به علت بدهی ندارند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، یحیی یوسف پور روز چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان قائمشهر ، افزود : هیچ دستگاه اجرایی خدمات رسان ( آب ، برق ، گاز ، تلفن ) حق ندارد به علت بدهی مدارس انشعابات آنان را قطع نماید ، بلکه باید در کار تعلیم و تربیت کمک کنند.

وی با اعلام اینکه سال تحصیلی جدید باید بدون هیچ گونه مشکلی آغاز شود ، ادامه داد : درست است که ما در شهرستان قائمشهر با کمبود نیروی انسانی فرهنگی مواجه هستیم hما باید با استفاده از راهکار و نیروهای توانمند بتوانیم این چالش را برطرف تا خانواده ها هم بتوانند بدون هیچ گونه دغدغه ای فرزندانشان را برای تحصیل به مدارس هدایت کنند .

فرماندار قائمشهر بیان کرد : تمام هدف ما در نظام آموزشی باید اجرای سند تحول بنیادین باشد تا دانش اموزانی که فارغ التحصیل می شوند دانش آموزانی امیدوار ، آینده ساز ، فعال و درعین حال کارآفرین باشند .

مدیر آموزش و پرورش قائمشهر در این جلسه سه نیاز اولیه بازگشائی در مدارس شهرستان قائمشهر را فضا ، تجهیزات و نیروی انسانی اعلام کرد و گفت : در زمینه فضای آموزشی ۵۷ مدرسه تخریبی در این شهرستان وجود دارد که از این تعداد ۱۰ مدرسه در دست ساخت است .

هوشنگ اصغریان با بیان اینکه در بحث نیروی انسانی کم کم با یک سونامی بازنشستگی مواجه می شویم ، افزود : : امسال ۲۴۴ نیروی تعلیم و تربیت در شهرستان قائمشهر بازنشسته شده اند که از این تعداد ۹۰ نیرو متعلق به حوزه ابتدایی بوده است .

هم اکنون سه هزار و ۱۶۷ نیروی فرهنگی در شهرستان قائمشهر وجود دارد .

وی کمبود نیروی تعلیم و تربیت در حوزه ابتدایی را ۳۲ نفر ، متوسطه را ۹۶۱ ساعت و فنی و حرفه ای را ۵۷۸ ساعت اعلام کرد و ادامه داد: آغاز سال تحصیلی از رگ گردن به ما نزدیک تر است بنابراین وظیفه ما آن است تا با ارائه راهکار بتوانیم چالش موجود در بخش نیروی انسانی را حل کنیم .

اصغریان با اشاره به اینکه باید بتوانیم به صورت میان مدت و کوتاه مدت چالش موجود در بخش نیروی انسانی را حل کنیم ، گفت  : ابتدا باید به شکل پایه ای و با استفاده از نیروهای پیش دبستانی و سوادآموزی بتوانیم مشکل کمبود نیرو را حل کنیم و سپس در کوتاه مدت هم باید بتوانیم نیروهای خروجی خود را حفظ کنیم .

مدیر آموزش و پرورش قائمشهر بحث نیروهای خروجی آموزش و پرورش را نیروی بازنشسته پیش از موعود ، نقل و انتقالات نیروها و بیماران خاص فرهنگی اعلام کرد و افزود : تمام سعی و تلاشمان آن است تا بتوانیم خروجی را کم و ورودی را حفظ کنیم تا کمبود نیروهای فرهنگی در این شهرستان جبران شود .

جمعیت دانش آموزی بیش از ۴۹ هزار نفری شهرستان قائمشهر در ۳۳۰ مدرسه تحصیل می کنند.

/۱۸۹۹/۷۳۳۴

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha