قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۳۹۶۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا: به توانمندی های نظامی ایران احترام می گذارم / سرنگونی پهپاد آمریکایی نشان بلوغ توانمندی های نظامی ایران است

«جوزف دانفورد»، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در نشست اندیشکده شورای روابط خارجی آمریکا درباره توانمندی های نظامی ایران اظهارنظر کرد. این را می توانم بگویم که ایران تلاش های زیادی برای توسعه توانمندی های خود در زمینه موشک های بالیستیک، توانمندی موشک های کروز و توانمندی های سایبری کرده است. من به این توانمندی ها احترام می گذارم

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا: به توانمندی های نظامی ایران احترام می گذارم / سرنگونی پهپاد آمریکایی نشان بلوغ توانمندی های نظامی ایران است
«جوزف دانفورد»، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در نشست اندیشکده شورای روابط خارجی آمریکا درباره توانمندی های نظامی ایران اظهارنظر کرد. 

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، یک خبرنگار از آقای دانفورد پرسید: «بسیار مایلم ارزیابی شما را از توانمندی های [نظامی] ایران بدانم. تابستان امسال آنها یک پهپاد پیشرفته و گران قیمت آمریکا را با فناوری های خودشان سرنگون کردند. آیا این موضوع شما را متعجب نکرد؟ به عنوان یک دشمن، آنها را چطور ارزیابی می کنید؟»

 رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در پاسخ گفت: «آن تجهیزات (پهپاد آمریکایی) برای استفاده در مبارزه های پیشرفته طراحی نشده بود. تجهیزاتی که آنها سرنگون کردند، ابزارهای لازم برای محافظت از خودش را نداشت. برای تأمین آگاهی از مسائل دریانوردی در یک منطقه بی خطر طراحی شده بود.  این مسئله مهمی است که مردم باید بدانند.»

دانفورد در ادامه گفت: «این را می توانم بگویم که ایران تلاش های زیادی برای توسعه توانمندی های خود در زمینه موشک های بالیستیک، توانمندی موشک های کروز و توانمندی های سایبری کرده است. من به این توانمندی ها احترام می گذارم، ولی توانمندی های آنها در هر کدام از این زمینه ها را در حد توانایی های روسیه و چین نمی دانم.»

وی در ادامه تصریح کرد: «در زمینه سایبری هم همین طور است. آنها توانمندی های سایبری خودشان را توسعه داده اند ولی من ایران را در همان طبقه چین و روسیه قرار نمی دهم. بنابراین، یکبار دیگر بگویم ما پول می گیریم که توانمندی های بالقوه دشمنانمان را شناسایی کنیم، ولی از توانایی ایران در سرنگون کردن آن سامانه خاص شگفت زده نشدم؛ از این هم شگفت زده نشدم که این اقدام، نشان دهنده بلوغ آنها از لحاظ توانمندی های [نظامی] است.»

در حال تکمیل...

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha