قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۳۱۲۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

هشدار معارض سعودی به بن سلمان: هر فرعونی، موسایی دارد

یکی از رهبران مخالف دولت سعودی، به ولی عهد سعودی در مورد عواقب اقدامات او هشدار داد و گفت که هر «فرعونی، موسایی دارد».

هشدار معارض سعودی به بن سلمان: هر فرعونی، موسایی دارد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، «مَعن بن علی الدویش الجربا»، دبیر کل جنبش معارض «کرامت» عربستان سعودی ولی عهد این کشور را تهدید به مجازات و قتل کرد.

او شنبه (نهم شهریور) با انتشار ویدیوئی در حساب کاربری خود در توییتر «محمد بن سلمان» را خطاب قرار داد و از او خواست از خدا بترسد و دست از تفرقه افکنی در بین مسلمانان و کشتار آن ها بردارد.

بن علی الدویش در این ویدیو می گوید: «بترس از خدا در باره امت عرب که به دلیل تصمیم های تو خون هایشان ریخته شد؛ بترس از خدا در مورد یمن و امت اسلامی که بین آن ها تفرقه افکنی کرده ای. تو مسؤول همه این کارها هستی».

این مخالف سعودی در ادامه، قدرت گیری محمد بن سلمان را به سُخره گرفت و گفت او و اجدادش با کمک دیگران به قدرت رسیده اند. بن علی گفت: «من مستقیماً به تو می گویم -خدا شاهد است- اگر انگلیسی ها نبودند تو پادشاه (شاهزاده) نمی شدی؛ نه تو و نه پدرانت و اجدادت هیچ یک پادشاه نمی شدند».

او افزود: «شمشیرهای ما منتظر تو بودند و تو خوب می دانی ما که هستیم. اگر انگلیس ها نبودند تو نمی توانستی هیچ یک از این کارها را انجام بدهی و امروز اگر آمریکایی ها نبودند، جایگاه واقعی خود را می دانستی».

دبیر کل جنبش کرامت عربستان سعودی در ادامه می گوید: «ما با شمشیرهای خود، دولت سعودی اول (به پادشاهی محمد بن سعود از سال ۱۷۴۴ تا ۱۸۱۸) و دولت سعودی دوم (به پادشاهی ترکی بن عبدالله بن محمد از سال ۱۸۱۸ تا ۱۸۹۱) را نابود کردیم و هم اکنون نیز آماده ایم که به اذن خداوند دولت سعودی سوم (دولت سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه فعلی) را نیز نابود کنیم».

 

معن بن علی، دبیرکل جنبش کرامت عربستان
منبع فارس
ثبت نظرات
captcha