قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۳۱۱۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

واکنش فلاحت پیشه به اظهارات اخیر روحانی درباره مذاکره با آمریکا

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: مذاکره با آمریکا تصمیمی است که باید در شورای عالی امنیت ملی و با اذن رهبری صورت بگیرد.

واکنش فلاحت پیشه به اظهارات اخیر روحانی درباره مذاکره با آمریکا

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، باشگاه خبرنگاران: حشمت الله فلاحت پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اظهارات اخیر آقای روحانی مبنی بر احتمال مذاکره با آمریکا، گفت: معتقدم که صحبت های روحانی صرفا یک تعارف دیپلماتیک بوده و هرگز این معنا را در بر نداشته که او راهبرد مذاکره با آمریکا را مد نظر داشته باشد.

او ادامه داد: تصمیم مذاکره با آمریکا باید در شورای عالی امنیت ملی و با اذن رهبر معظم انقلاب صورت بگیرد، زیرا جزء مقوله های کلان سیاست خارجی است و جایگاه تصمیم گیری اش فراتر از قوای سه گانه است، بنابراین تصمیم قوه مجریه به تنهایی برای شکل گیری این راهبرد کفایت نمی کند.

فلاحت پیشه افزود: مجوز مذاکره با آمریکا تنها یک بار در قالب رسمی، آن هم ذیل برجام به وزیر امور خارجه ارائه شد و تا امروز تنها مجوزی برای مذاکره دوباره صادر نشده است؛ معتقدم که صحبت های آقای روحانی بیش از هر چیز در پاسخ به رایزنی های مکرون بود زیرا مکرون تلاش بسیاری دارد تا روند دیپلماسی ادامه یابد.

او اظهار کرد: رئیس جمهور فرانسه به عنوان میانجی سعی دارد تا مواضع دو طرف را تعدیل کند، بنابراین هم مواضع ترامپ توسط مکرون بسیار ملایم به کشورمان منتقل می شود و هم مواضع ایران به صورت تعدیل شده برای آمریکایی ها مطرح می شود، اما واقعیت این است که اکنون هیچ یک از طرفین شرایط مذاکره نداشته و برای مذاکره آمادگی ندارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به برجام، گفت: برجام تصمیم نظام بوده و جنبه های قابل دفاع بسیاری نیز داشته است، اما همانطور که دیدید نتیجه اجرای آن تامین کننده منافع ملی نبود، بنابراین موضوع مذاکرات اخیر را باید از برجام جدا کنیم، زیرا در حال حاضر شرایط مذاکره با آمریکا فراهم نبوده و امکان ورود به فضای مذاکراتی جدید وجود ندارد.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha