قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۳۱۱۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رییس کل دادگستری استان کرمان خبر داد

کاهش ۲۵ درصدی جمعیت کیفری زندان های استان کرمان

رییس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه قوه قضاییه مرزبندی لازم برای تعیین تکلیف پرونده های محکومیت های مالی در حوزه مهریه را تعیین کرده است، گفت: در حوزه مهریه افردی که ممتنع هستند (اموالی دارند اما از پرداخت مهریه امتناع می ورزند) باید به زندان بروند و در مقابل افرادی که معسر هستند تحت هیچ شرایطی نباید به زندان بروند.

کاهش ۲۵ درصدی جمعیت کیفری زندان های استان کرمان

یدالله موحد با بیان اینکه تشخیص ممتنع بودن و یا معسر بودن فرد بدهکار مهریه، با مجوز دادگاه و با پیگیری های تخصصی ستاد دیه انجام خواهد شد، تاکید کرد: زمینه های لازم برای تعیین تکلیف مددجویان جرائم غیرعمد در حوزه تصادفات نیز مشخص شده و این افراد نیز با استفاده از ساز و کارهای موجود از جمله کمک شرکت های بیمه، صندوق تامین خسارت های بدنی و .... نباید وارد زندان شوند.

وی گفت: با استفاده از ظرفیت های موجود از جمله عفو سراسری رهبری معظم انقلاب اسلامی، در استان کرمان شاهد کاهش ۲۵ درصدی جمعیت کیفری زندان ها در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بوده ایم و استان کرمان در این زمینه رتبه خوبی را در کشور به خود اختصاص داده است.

رئیس هیات امنای ستاد دیه استان کرمان به نقش میانجی گران تاثیرگذار در حل و فصل پرونده های مربوط به جرائم غیر عمد اشاره و بیان کرد: تاکنون ۵ هزار نفر در راستای طرح حکمین و مصلحین آموزش های مربوط به صلح و سازش را دریافت کرده اند.

موحد اظهار کرد: رابطان دستگاه قضایی سعی می کنند با مداخلات اثرگذار خود، زمینه صلح و سازش در پرونده ها را ایجاد کنند و اقدامات استان کرمان در ایجاد صلح و سازش در سطح کشور نمونه است.

وی به تدوین میثاق نامه عدالت و امنیت پایدار نیز اشاره و بیان کرد: این میثاق نامه به منظور بهره گیری از ظرفیت های موثر علماء و سران طوایف در کنترل و کاهش جرائم خشن و آسیب های اجتماعی ناشی از آن بین دادگستری، استانداری، اداره کل اطلاعات، فرماندهی انتظامی استان و علماء و سران طوایف جنوب و شرق استان امضاء شده است و در این راستا سران طوایف همکاری بسیار خوبی داشته اند.

رییس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه برخی اقدامات انجام شده برای ایجاد صلح و سازش در پرونده های مربوط به جرائم غیر عمد شایسته تقدیر است، اظهار داشت: توسعه فعالیت های پیشگیرانه برای جلوگیری از ورود مددجویان جرائم غیرعمد به زندان ها نیز ضروری است و در این راستا می توان از ظرفیت های موجود استفاده کرد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha