قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۳۰۹۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

یک مقام مسئول خبر داد

سیاست جدید وزارت راه در راهسازی روستایی/ بهسازی راه های مالرو

معاون ساخت و نگهداری راه های فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، از سیاست و رویکرد جدید دولت و وزارت راه برای تکمیل طرح های مربوط به راه های روستایی در کشور خبر داد.

سیاست جدید وزارت راه در راهسازی روستایی/ بهسازی راه های مالرو

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از صداوسیما، رضا اکبری افزود: به طور کلی در گذشته با توجه به متفاوت بودن شرایط اقتصادی کشور، طرح هایی که در بخش راه های روستایی تعریف شده امروز با وضعیت مالی دولت به نتیجه نمی رسد.

وی گفت: با توجه به رشد نرخ تورم و افزایش قیمت دستمزد و مصالح ساختمانی در سال های اخیر، تکمیل این طرح ها با شرایط اقتصادی فعلی مملکت امکان پذیر نیست.

معاون راه های فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: سنوات گذشته با توجه به متفاوت بودن شرایط اقتصادی کشور طرح های مربوط به راه های روستایی با عملیات سنگین راه سازی تعریف شده که این طرح ها با وضعیت اقتصادی امروز دولت به نتیجه نخواهد رسید.

وی گفت: زمانی که راه های روستایی در اختیار وزارت جهاد سازندگی بود دولت همانند سایر نقاط جهان با کمترین هزینه و سریع ترین زمان ممکن با امکانات خود جاده های روستایی را احداث می کرد.

آقای اکبری اضافه کرد: در هیچ جای دنیا برای راه های روستایی عملیات سنگین راه سازی به خصوص در مناطق کوهستانی تعریف نمی کنند.

وی تصریح کرد: سیاستی که به تازگی از سوی وزیر راه و شهرسازی ابلاغ شده همان سیاست دوران جهاد سازندگی است یعنی با امکانات و ماشین آلات در اختیار دولت بخشی از راه های روستایی که عملیات راه سازی سنگین در گذشته تعریف شده در شرایط فعلی متوقف و همان راه های مالروی روستاها بهسازی، ابنیه و پل ها تکمیل و همینطور قوس ها و شیب این راه ها اصلاح و در کوتاه ترین زمان ممکن زیر پوشش آسفالت قرار گیرد.

معاون راه های فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: بدون شک با این روش تا پایان دولت دوازدهم می توان نصف تعهدات دولت در بخش راه های روستایی کشور را جامه عمل پوشاند.

اکبری ادامه داد: همه کارشناسان و دست اندرکاران به خصوص بدنه فعال در بخش روستایی و مناطق محروم کشور متفق القول هستند راه های روستایی فقط با این شیوه به نتیجه می رسد.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha