قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۳۰۸۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

راهکار یک نماینده برای پرداخت بدهی خودروساز ها

نماینده مردم ساوه در مجلس شورای اسلامی گفت: خودروساز ها باید از محل فروش اموال و دارایی های مازاد خود مطالبات قطعه سازان را پرداخت نمایند.

راهکار یک نماینده برای پرداخت بدهی خودروساز ها

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، خبرگزاری تسنیم: محمدرضا منصوری عضو کمیسیون صنایع معادن مجلس شورای اسلامی در خصوص بدهی خودروسازان به شرکت های قطعه ساز گفت: دوشرکت بزرگ خودروسازی، درآمد زا بودند که به زیان انبوه رسیدند و این زیان انبوه خود را باید از محل فروش اموال مازاد همچون شعبه های خارج از کشور، انبار های بی حد و حصر اطراف تهران و زمین های جبران کنند و از فروش آن ها مطالبات قطعه سازان را پرداخت کنند.

نماینده مردم ساوه با تاکید بر اینکه مجلس شورای اسلامی خواهان پرداخت مطالبات قطعه سازان از سوی خودروسازان است، بیان داشت: بدهی خودروسازان به رقمی بالغ بر ۸۰ هزار میلیارد تومان رسیده که این رقم بسیار بالایی است؛ از این رو خودروسازان باید اموال مازاد را فروخته و مدیریت هزینه کنند.

وی گفت: به رئیس جدید ایران خودرو پیشنهاد می کنم تقاضا و سفارش هیچ نماینده و یا مسئولی را برای بکارگیری نیروی جدید در این مجموعه اجابت نکند؛ ایران خودرو در دوران زیان دهی بین ۴ الی ۵ هزار نیرو استخدام کرد و این موضوع را همه مسئولان می دانستند.

منصوری با تاکید بر اینکه هم اکنون در آمد مجموعه ای مثل ایران خودرو صرف پرداخت مطالبات قطعه سازان و بانک ها باید باشد، اظهار داشت: با مدیریت هدفمند مشکلات خودروسازی مرتفع و به مرور زمان این خودروسازی بزرگ به یک مجموعه سودده تبدیل می شود.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در خصوص واردات برخی قطعات از سوی خودروساز های بزرگ با وجود تولید مشابه داخلی آن و البته با همان کیفیت خارجی، خاطرنشان کرد: حاکم بودن فساد در این خودروسازی ها سبب شده تا به جای استفاده از توان تولید قطعه سازان داخلی، بر اساس برخی منافع همچنان به واردات قطعات روی خوش نشان دهند.

نماینده مردم ساوه در ادامه گفت: هم اکنون در حوزه لوازم خانگی تحریم بودن واردات این لوازم موجب شده تا رونق صنایع لوازم خانگی محقق شود؛ برای قطعه نیز باید همین اتفاق بیفتد و خودروساز ملزم به استفاده از قطعات تولید داخل شود.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha