قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۳۰۸۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کاتب:

رسیدگی بدون نوبت قوه قضائیه به پرونده هایی ارجاعی مجلس

رئیس کمیسیون تدوین آئین نامه داخلی مجلس گفت: با تغییر آئین نامه داخلی مجلس، مقرر شد تا قوه قضائیه در دادسرایی ویژه به پرونده هایی که مجلس ارجاع می دهد، رسیدگی کند.

رسیدگی بدون نوبت قوه قضائیه به پرونده هایی ارجاعی مجلس

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، غلامرضا کاتب در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تعیین دادسرای ویژه برای رسیدگی به پرونده هایی که مجلس به قوه قضائیه ارجاع می دهد، اظهار داشت: در مواد 211، 214 و 234 قانون آئین نامه داخلی مجلس که به موضوع تحقیق و تفحص و تخلفات محرز شده برای کمیسیون های تخصصی مجلس، تقاضای تعقیب داشتن از قوه قضائیه، عدم رعایت شئونات توسط دستگاه های اجرائی، نقض قوانین و استنکاف از اجرای قانون توسط کمیسیون ها به صحن ارجاع شده و به رای صحن علنی مجلس گذارده می شود.

رئیس کمیسیون تدوین آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: عملا در دوره نهم مجلس شورای اسلامی همه مواد 211، 214 و 234 قانون آئین نامه داخلی که به قوه قضائیه ارجاع داده شد، منجر به صدور حکم نشد و عملا هیچ گونه برخوردی صورت نگرفت.

وی افزود: در توافق با قوه قضائیه مقرر شده تا دادسرای حقوقی خاصی برای این موضوع تشکیل شود تا خارج از نوبت این موارد مورد رسیدگی قرار گیرد.

کاتب با بیان اینکه معاونت نظارت مجلس موظف شده تا هر 3 ماه یکبار در این زمینه گزارشی را تهیه کند، ادامه داد: با این شیوه نظارت مجلس کیفی شود تا تحقیق و تفحص ها بی نتیجه نماند.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی گفت: زمانی نظارت مجلس شورای اسلامی کیفی و عملکردی می شود که با متخلف برخورد شود و با این شیوه می توان به این مهم دست یافت./

پایان پیام

منبع خانه ملت
ثبت نظرات
captcha