قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۳۰۷۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بولتون: توقیف «آدریان دریا ۱» موضوعی جدی است

مشاور امنیت ملی کاخ سفید در پیامی مدعی شد: «تحریم ها (علیه آدریان دریا ۱ و کاپیتان آن) و همچنین توقیف یک کشتی درگیر در فعالیت غیرقانونی، موضوعی جدی هستند». وی افزود: «بگذارید این درسی باشد برای هر کسی که درباره حمایت از انتقال نفت ایران به مقصد رژیم قاتل (بشار) اسد وسوسه شده باشد». مشاور امنیت ملی دولت دونالد ترامپ در پایان این پیام توییتری ضد ایرانی، از هشتگ «ارزش امتحان کردن ندارد» استفاده کرده است.

بولتون: توقیف «آدریان دریا ۱» موضوعی جدی است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به دنبال اقدام غیرقانونی وزارت خزانه داری آمریکا در تحریم کشتی «آدریان دریا ۱»، «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید در پیامی به ایران و دیگر کشورهای جهان درباره توقیف این نفتکش هشدار داده است.

بامداد امروز شنبه وزارت خزانه داری آمریکا نفتکش ایرانی «آدریان دریا ۱» و کاپیتان آن را در لیست تحریم قرار داد. دفتر کنترل دارایی های خارجی این وزارتخانه همچنین آدریان دریا ۱ را که حامل ۲.۱ میلیون بشکه نفت خام است دارایی مسدود شده اعلام کرد.

جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید در پیامی توییتری به تحریم آدریان دریا ۱ واکنش نشان داد و ادعاهای واشنگتن درباره مقصد این نفتکش ایرانی را تکرار کرد.

این مقام آمریکایی مدعی شد: «تحریم ها (علیه آدریان دریا ۱ و کاپیتان آن) و همچنین توقیف یک کشتی درگیر در فعالیت غیرقانونی، موضوعی جدی هستند».

وی افزود: «بگذارید این درسی باشد برای هر کسی که درباره حمایت از انتقال نفت ایران به مقصد رژیم قاتل (بشار) اسد وسوسه شده باشد».

مشاور امنیت ملی دولت دونالد ترامپ در پایان این پیام توییتری ضد ایرانی، از هشتگ «ارزش امتحان کردن ندارد» استفاده کرده است.

تهدید بولتون درباره توقیف آدریان دریا ۱ در حالی مطرح شده که پیش از این دادگاهی در آمریکا به دنبال درخواست دولت ترامپ، دستور توقیف این نفتکش ایرانی را صادر کرد و وزیر دفاع آمریکا هم درباره احتمال توقیف آن اظهاراتی مطرح کرده است (جزئیات بیشتر اینجا و اینجا).

این نفتکش که پیشتر نامش «گریس ۱» بود، حدود دو ماه پیش هنگام عبور از جبل طارق توسط تفنگداران دریایی انگلیس توقیف شد. دولت محلی جبل طارق ادعا کرد که این نفتکش در حال ارسال نفت به سوریه بوده و به دلیل نقض تحریم های اتحادیه اروپا علیه سوریه توقیف شد؛ ادعایی که ایران بشدت آن را رد کرده بود.

جبل طارق سرانجام بعد از ۴۵ روز توقیف غیرقانونی، گریس ۱ را آزاد کرد و این نفتکش که نامش به «آدریا ن دریا ۱» تغییر کرد، با پرچم جمهوری اسلامی ایران حرکتش را از سر گرفت.

پیش از پیام توییتری بامداد امروز بولتون، «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا هم با طرح ادعاهایی علیه این نفتکش ایرانی مدعی شده بود که واشنگتن اطلاعات قطعی در اختیار دارد که آدریان دریا ۱ به سوی سوریه می رود.

وی در پیامی توییتری نوشت: «ظریف ، وزیر امور خارجه ایران به بریتانیا تضمین داد که نفتکش گریس ۱/ آدریان دریا ۱ به سوریه نمی رود. ما اطلاعات قابل اطمینانی داریم که این نفتکش به سوی بندر طرطوس سوریه می رود. من امیدارم که شرایط تغییر کند. اطمینان به ظریف اشتباه بزرگی است».

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha