قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۳۰۷۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دبیر اجرایی کنوانسیون تنوع زیستی سازمان ملل:

آتش سوزی جنگلی در آمازون به شدت نگران کننده است

دبیر اجرایی کنوانسیون تنوع زیستی سازمان ملل هشدار داد: آتش سوزی جنگلی در آمازون به شدت نگران کننده است.

آتش سوزی جنگلی در آمازون به شدت نگران کننده است

«کریستینا پاسکا پالمر» دبیر اجرایی کنوانسیون تنوع زیستی سازمان ملل گفت: آتش سوزی در جنگل آمازون برای سیستم های حامی زندگی طبیعی در کره زمین تهدید کننده است و ضرورت دارد تمامی کشورها، شرکت ها و مصرف کنندگان رابطه جدیدی را با طبیعت برقرار کنند.

وی افزود: تخریب وسیع ترین جنگل استوایی جهان یادآور آن است که ضرورت دارد رویکردهای تازه ای اتخاذ شود تا وضعیت جوی به ثبات لازم دست پیدا کند و مانع شود اکوسیستم ها به مرحله ای از زوال برسند که بازگشت آن امکان پذیر نباشد و پیامدهای جدی را متوجه بشر سازد.

«کریستینا پاسکا پالمر» با بیان اینکه آتش سوزی در جنگل آمازون به نقطه ای رسیده که نشان می دهد با بحران جدی روبرو هستیم، اظهار داشت: این بحران تنها متوجه جنگل آمازون نیست و این نگرانی وجود دارد که در جنگل ها و اکوسیستم های دیگر نیز شاهد این بحران باشیم.

بحران های محیط زیستی جهان نگرانی فزاینده ای در سیاست های بین المللی است. جنگل زدایی در آمازون یکی از موضوعات مهم مطرح شده در اجلاس سران گروه هفت در فرانسه بود. همچنین در ماه سپتامبر رهبران جهان در نیویورک گرد هم جمع خواهند شد تا در نشست اقدامات آب و هوایی شرکت کنند.

به گزارش روزنامه گاردین، به گفته دبیر اجرایی کنوانسیون تنوع زیستی سازمان ملل لازم است در هر راهکار پیشنهادی، "طبیعت" در مرکز تصمیمات قرار گیرد. ما نمی توانیم با این موضوع به صورت جداگانه برخورد کنیم و همچنین حل بحران تغییرات اقلیمی بدون در نظر گرفتن تنوع زیستی امکان پذیر نیست.

انتهای پیام  

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha