قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۳۰۷۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

امیر صباحی فرد: پیشرفت های پدافند هوایی خارج از تصور همگان است

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: ایران توان طراحی و ساخت انبوه سامانه های فرماندهی و کنترل و تولید انواع تجهیزات دفاعی و دفاع سایبری را دارد.

امیر صباحی فرد: پیشرفت های پدافند هوایی خارج از تصور همگان است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، خبرگزاری تسنیم: امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در مراسم تجدید میثاق با آرمان های بنیانگذار انقلاب اسلامی که صبح امروز برگزار شد، با تاکید بر آمادگی کامل نیرو های مسلح برای دفاع از کشور، اظهار داشت: فرزندان ملت ایران در نیرو های مسلح تا آخرین قطره خون پای آرمان های بنیانگذار انقلاب اسلامی ایستاده اند.

وی در ادامه با اشاره به پیشرفت های کشور در حوزه پدافندهوایی گفت: در سال های گذشته حوزه پدافند هوایی پیشرفت های بسیاری داشته و قطار پیشرفت پدافند هوایی در ریل قرار گرفته و در گام دوم انقلاب شگفتانه های بسیار زیادی را ارائه خواهد کرد که باعث دلگرمی دوستان و بیم و هراس دشمنان خواهد شد.

امیر صباحی فرد با اشاره به رونمایی از سامانه باور ۳۷۳ گفت: سامانه موشکی برد بلند و استراتژیک باور ۳۷۳ دارای مزیت های فراوانی است که تنها چند کشور محدود توان تولید آن را دارند. بومی بودن این سامانه یکی دیگر از ویژگی های آن است که می تواند متناسب با شرایط ایران و در هر شرایط آب و هوایی عملیاتی شده و متناسب با تهدیدات از آن بهره برد.

وی اظهار داشت: سامانه برد متوسط ۱۵ خرداد یکی دیگر از سامانه های پدافند هوایی کشور است که رونمایی و عملیاتی شد. این سامانه نیز می تواند با اهداف مختلف درگیر و آن ها را منهدم کند. همچنین در چند روز گذشته سامانه راداری فلق با برد ۴۰۰ کیلومتر رونمایی شد. همه این توانمندی ها نشان می دهد که فرزندان انقلاب اسلامی توان طراحی و ساخت انبوه سامانه های فرماندهی و کنترل و تولید انواع تجهیزات دفاعی و دفاع سایبری را دارند که پایداری در صحنه نبرد را برای ما به همراه داشته است.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش پیشرفت های حوزه پدافند هوایی را خارج از تصور همگان دانست و گفت: در حوزه پدافندی بسیار جلوتر از برنامه های پیش بینی شده هستیم. در حوزه پهپاد و پدافند در حال تبدیل شدن به قطب قدرت پهپادی هستیم و ما مجهز به انواع پهپاد ها و کوادکوپتر ها با قابلیت های گوناگون هستیم.

وی در پایان گفت: نیرو های مسلح جمهوری اسلامی ایران به ویژه نیروی پدافند هوایی با پشتوانه مردم و هدایت فرماندهی معظم کل قوا همواره در حال پیشرفت هستند و مثل همیشه دشمنان را مایوس خواهند کرد.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha