قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۳۰۷۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فلاحت پیشه:ایران مانند عراق ۲ دهه برای تغییر شرایط صبرنمی کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه گام سوم کاهش تعهدات برجامی باید ملموس و محکم باشد، گفت:ایران مانند عراق ۲ دهه برای تغییر شرایط صبر نمی کند.

فلاحت پیشه:ایران مانند عراق ۲ دهه برای تغییر شرایط صبرنمی کند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، خبرگزاری تسنیم:حشمت الله فلاحت پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره گام سوم ایران برای کاهش تعهدات برجامی خود، گفت: هیچ گونه منعی در قالب "NPT" وجود ندارد که ایران به شرایط قبل از موافقت نامه سوم آذر سال ۱۳۹۳ در ژنو بازگردد قطعاً بازگشت به شرایط پیش از توافق نامه ژنو دست بالا را برای ایران به همراه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه ایران در گام سوم کاهش تعهدات برجامی خود باید گام ملموسی را بردارد، ادامه داد: در شرایط فعلی راهبرد ایران در درجه اول تنش زدایی در منطقه و مانع شدن از تدوام پیوند منطقه با یکسری دشمنی ها خارج از منطقه است که بعد از ساقط شدن پهپاد آمریکایی این شرایط فراهم شده است، چون کشور های منطقه نیز تا حدودی به این نتیجه رسیده اند که باید واقع گرایانه عمل کنند.

نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس با تاکید براینکه در گام سوم باید قدمی برداشته شود که شرایط فعال را برای کشور ایجاد کند، افزود: در شرایط کنونی زمان به ضرر ایران در حال سپری شدن است، ایرانی که برای فروش نفت خود با مشکل و محدودیت مواجه است به مانند عراق نمی تواند ۲ دهه صبر کند تا این شرایط تغییر کند، ایران هرگز این شرایط را تحمل نمی کند، چون اصلاً موضوع عراق و ایران موضوع متفاوتی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اضافه کرد: عراق کشوری بود که پرونده تخلفات فراوانی در سازمان های بین المللی داشت، ولی ایران کشوری است که در عرصه حقوقی و هم فضای دیپلماسی عمومی شرایط بهتری دارد و لذا ایران باید گام سوم را باید محکمتر بردارد.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha