قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۳۰۶۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اظهارات توهم آمیز ترامپ از ترس توان موشکی ایران

رئیس جمهوری آمریکا در یک پیام توئیتری نوشت که واشنگتن در پرتاب ناموفق ماهواره از سوی ایران نقشی نداشته است!

اظهارات توهم آمیز ترامپ از ترس توان موشکی ایران

: رئیس جمهوری آمریکا در یک پیام توئیتری نوشت که واشنگتن در پرتاب ناموفق ماهواره از سوی ایران نقشی نداشته است!

به گزارش رویترز، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز جمعه در یک پیام توئیتری نوشت که آمریکا در پرتاب ناموفق ماهواره از سوی ایران نقشی نداشته است و برای تهران در یافتن علت این سانحه آرزوی موفقیت کرد!

ترامپ در این پیام توئیتری نوشت: «ایالات متحده آمریکا در سانحه فاجعه باری که طی عملیات آماده سازی نهایی در سکوی پرتاب موشک ماهواره بر سفیر در سایت شماره یک سمنان در ایران رخ داد، نقشی نداشته است».

او در ادامه می افزاید: «برای ایران بهترین ها را آرزو می کنم و امیدوارم در تشخیص اینکه در سایت یک چه اتفاقی افتاده، موفق شوند».

روز گذشته محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات طی توییتی در واکنش به شایعه ای درباره ماهواره ناهید یک، گفت: شنیده ام ظاهرا اخباری منتشر شده که سومین تلاش برای استقرار ماهواره در مدار ناموفق بوده است. حال ناهید یک خوب و الان هم در آزمایشگاه مستقر است.

لازم به ذکر است که چندماه پیش روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز با اتکا به منابعی در میان مقام های سابق و کنونی دولت آمریکا از عملیاتی فوق سری برای اخلال در برنامه موشکی ایران خبر داد و مدعی شد که آمریکا با وارد کردن قطعات قلابی به ایران برای معیوب کردن موشک های ایرانی تلاش می کند.

در واقع آمریکا با ادعای اینکه فناوری مورد استفاده در پرتاب موشک های ماهواره بر تهران را در توسعه ظرفیت های موشک بالستیک مناسب برای حمل کلاهک های هسته ای توانا می سازد، بار ها نسبت به پرتاب اینگونه موشک ها به ایران هشدار داده است. اما مقامات تهران به شدت اتهامات آمریکا را رد می کنند.

با این حال، دولت ترامپ در تلاش است تا با تشدید فشار های اقتصادی بر ایران مقامات تهران را برای مذاکره مجدد بر سر برجام به پای میز مذاکره بکشاند؛ تلاشی که تاکنون نافرجام مانده است.

در همین راستا، ترامپ پیشنهاد برگزاری گفتگو ها با ایران را مطرح کرده، اما تهران می گوید که پیش شرط هرگونه گفتگو، لغو تحریم های آمریکا علیه ایران است.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha