قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۳۰۳۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

صبحانه خبری / اولِ صبح این خبرها را از دست ندهید / اگر بنزین سهمیه بندی شود... / روایتی از نگرانی نتانیاهو در مورد سفر ظریف به فرانسه / روسیه به ایران مسیر مصون از تحریم برای انتقال نفت پیشنهاد داد

صبحانه خبری / اولِ صبح این خبرها را از دست ندهید / اگر بنزین سهمیه بندی شود... / روایتی از نگرانی نتانیاهو در مورد سفر ظریف به فرانسه / روسیه به ایران مسیر مصون از تحریم برای انتقال نفت پیشنهاد داد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، در بسته خبری پیش رو، مهمترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته را با هم مرور می کنیم. این صبحانه خبری مفید و مختصر را بخوانید.

وزیر نفت: در صورت سهمیه بندی، بنزین ۲ نرخی خواهد شد --- بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت در یک برنامه تلویزیونی درباره سهمیه بندی بنزین گفت: "درخصوص سهمیه بندی ایده ای وجود دارد، اما هنوز تصمیمی در مورد آن اتخاذ نشده است. در صورت سهمیه بندی، بنزین ۲ نرخی خواهد شد." او افزود: "سیستم کارت سوخت را برنداشته ایم، فقط در این مدت با کارت جایگاه داران ارائه می شده است. الان هم استقبال از کارت سوخت شخصی کم بود و تا وقتی سهمیه بندی نباشد مردم آن را جدی نمی گیرند."

محمد علی نجفی به زندان بازگردانده شد --- محمدجواد حشمتی، رییس کل دادگستری استان تهران به میزان گفت که محمدعلی نجفی به زندان بازگشته است. او گفت: "برابر ضوابط و مقررات قانونی هرچند با گذشت اولیای دم قصاص منتفی می شود، ولی در مورد جنبه عمومی جرم قتل توسط دادگاه حکم مقتضی صادر خواهد شد." به گفته حشمتی محکومیت آقای نجفی "بابت نگهداری سلاح غیرمجاز به قوت خود باقی است."

تلاش سراسیمه نتانیاهو برای عدم انجام ملاقات بین ترامپ و ظریف --- آکسیوس خبر داده است که پس از سفر غیرمنتظره ظریف به فرانسه، نتانیاهو تقلای فراوانی کرد که ملاقاتی بین ظریف و ترامپ انجام نشود. به نوشته این سایت، نخست وزیر اسرائیل سراسیمه با ترامپ تماس گرفت اما ترامپ تلفن خود را پاسخ نداد. نتانیاهو سپس با پمپئو و مایک پنس تماس گرفت تا مطمئن شود چنین دیداری انجام نمی شود.

وزیر خارجه ترکیه: منظورم از مقصد نفتکش آدریان دریا آب های لبنان بوده، نه بندری در این کشور --- مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه عصر روز جمعه در اسلو، پایتخت نروژ به خبرنگاران گفت که درباره منظورش از مقصد نفتکش آدریان دریا اشتباه شده و منظور او آب های متعلق به لبنان بوده است نه اینکه در بندری در این کشور پهلو بگیرد.

آلمان: اولویت آلمان، فرانسه و بریتانیا گشودن پنجره گفت و گو میان ایران و آمریکاست ---  هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان پس از نشست مشترک با وزرای خارجه فرانسه و بریتانیا در حاشیه نشست هلسینکی فنلاند به خبرنگاران گفت که اولویت آنها در بازکردن پنجره گفت و گو میان ایران و آمریکاست. او گفت که سه کشور آلمان، فرانسه و بریتانیا از ابراز آمادگی دونالد ترامپ برای مذاکره با ایران در پایان نشست گروه هفت استقبال می کنند.

تراکتورسازی پرسپولیس را شکست داد --- دیدار پر تنش تراکتورسازی و پرسپولیس در ورزشگاه مملو از تماشاگر یادگار امام تبریز، با نتیجه یک بر صفر به نفع تراکتورسازی پایان یافت. تنها گل بازی را احسان حاج صفی در آخرین دقیقه نیمه اول با شوتی سنگین از پشت محوطه جریمه به ثمر رساند. تراکتورسازی به این برد چهار امتیازی شد و به رده چهارم رفت. پرسپولیس با سه امتیاز در رتبه ششم است.

نتانیاهو در پاسخ به تلفن مکرون: بدترین زمان برای مذاکره با ایران است --- بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در گفت وگوی تلفنی با امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه گفت: "این بدترین زمان برای مذاکره با  ایران است که خشونت های خود در منطقه را شدیدتر کرده است."

نخست وزیر ژاپن درباره کاهش تنش در خاورمیانه: می خواهم در نیویورک با روحانی صحبت کنم --- شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن امروز در توکیو به خبرنگاران گفت که برای کم کردن تنش در خاورمیانه هرکاری از دستش بر بیاید، انجام خواهد داد. به گزارش خبرگزاری رویترز، او گفت که در این باره در حاشیه جلسات مجمع عمومی سازمان ملل متحد می خواهد با حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران گفت وگو کند.

نتیجه مذاکره با آمریکا این برجام لعنتی است --- علم الهدی اظهار داشت: گفتند: «برخی در گوششان پنبه است، مدام می گویند از مذاکره با قدرت های بزرگ چه سودی برده ایم؟» باید در پاسخ گفت که این ها در گوششان پنبه نیست، در سرشان عقل است که می گویند چه سودی برده ایم! مگر خود شما نگفتید کسی که با آمریکا مذاکره کند «دیوانه» است؟ پانزده دقیقه با اوباما مذاکره تلفنی داشتید، با وزیر خارجه اش خیابان گردی کردید، نتیجه اش جز این برجام لعنتی شد؟

روسیه به ایران مسیر مصون از تحریم برای انتقال نفت پیشنهاد داد --- یک رسانه آمریکایی گزارش داده روسیه به ایران یک مسیر مصون از تحریم برای انتقال نفت خود به ترکیه و سوریه پیشنهاد داده است. «گئورگی مارادوف»، نماینده کرملین در شبه جزیره کریمه گفت که ایران می تواند از قابلیت های کشتی رانی این شبه جزیره استفاده کرده و نفت خودش را از طریق کانال «ولگا-دن» به دریای سیاه منتقل کند. کانال ولگ-دن 63 مایل طول دارد و بخشی از آبراهی است که دریای خزر را از طریق دریای آزوف و دریای سیاه به اقیانوس های جهان متصل می کند.

شما که نمی خواهید مذاکره کنید، چرا طوری حرف می زیند که ترامپ سوژه بگیرد؟ --- سید احمد خاتمی در نماز جمعه تهران: در هفته گذشته سوژه ای که تب و تاب داشت مساله مذاکره با آمریکا بود که مقام معظم رهبری قاطعانه گفتند هیچ مذاکره ای با آمریکا صورت نخواهد گرفت چه در متن چه درحاشیه سازمان ملل و خوشبختانه همه مسئولان یک صدا این مطلب را گفتند.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha