قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۳۰۳۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دبیر فدراسیون تیروکمان ادعا کرد

کم تجربگی دلیل ناکامی کمانداران جوان در جهانی اسپانیا

دبیر فدراسیون تیروکمان یکی از عوامل ناکامی کمانداران جوان در مسابقات جهانی اسپانیا را کم تجربگی آنها عنوان کرد و گفت: کم تجربگی و عدم شرکت در تورنمنت های برون مرزی قبل از شرکت در مسابقات جهانی سبب شد تا کمانداران نتوانند به نتایج خوبی در اسپانیا دست پیدا کنند.

کم تجربگی دلیل ناکامی کمانداران جوان در جهانی اسپانیا

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، بهزاد پاکزاد ، با اشاره به بالا بودن سطح مسابقات جهانی جوانان و نوجوانان در اسپانیا اظهار کرد: هر چند کمانداران جوان و نوجوان اعزامی به مسابقات جهانی اسپانیا از نظر تکنیکی، تاکتیکی و بدنی چیزی کمتر از حریفان جهانی خود نداشتند اما سطح مسابقات به اعتقاد من از سطح المپیک نیز بالاتر بود! و تنها کسانی می توانستند به فینال راه پیدا کنند که پیش از شرکت در مسابقات قهرمانی جهان در تورنمنت های مختلف شرکت کرده بودند.

وی گفت: هر چند قبل از اعزام به مسابقات جهانی با توجه به رکوردهای خوبی که کمانداران جوان و نوجوان در تمرینات زده بودند امید زیادی برای کسب مدال داشتیم اما شرایط به گونه ای بود که کمانداران ما به خاطر کم تجربگی و عدم حضور در تورنمنت های برون مرزی در مراحل بعدی مسابقات از نظر روانی تمرکز بالایی برای زدن تیر نداشتند و اکثر تیرها به خطا می رفت.

مربی تیم ملی کامپوند اضافه کرد: کمانداران ما پس از شرکت در مسابقات جهانی آرژانتین به جز گیسا بایبوردی در هیچ تورنمنتی شرکت نکرده بودند و قهرمانی جهان اولین تجربه حضور آنها در مسابقات رسمی بود. جو مسابقات نیز به گونه ای بود که از نظر روانی عملکرد آنها را تحت تاثیر گذاشته بود. به هر صورت نتایج ضعیف کمانداران ما در قهرمانی جهان به خاطر کم تجربگی آنها بود نه ضعف تکنیکی، تاکتیکی و بدنی. اگر کمانداران ما نیز قبل از شرکت در مسابقات حهانی در چند تورنمنت برون مرزی شرکت کرده بودند قطعا عملکرد بهتری داشتند و با تمرکز بیشتری تیر می زدند.

پاکزاد خاطرنشان کرد: ما برای رکوردشکنی به این مسابقات رفته بودیم و تصور چنین نتایجی را از کمانداران نداشتیم. البته دانیال حیدرزاده با وجود این که تجربه مسابقات برون مرزی را نداشت برای نخستین بار توانست در قهرمانی جهان در جمع هشت کماندار برتر قرار بگیرد که این افتخار بزرگی برای تیم کامپوند است. قطعا با سرمایه گذاری روی این کماندار در آینده می توانیم به نتایج خوبی در تیم ملی بزرگسالان دست پیدا کنیم.

وی تصریح کرد: کمانداران جوان به خاطر نداشتن تجربه کافی مسابقات برون مرزی از نظر روانی نمی توانستند تیرهای خود را به خوبی مدیریت کنند. به طوری که در شروع مسابقات عملکرد خوبی داشتند اما به مراتب که به مراحل بعدی راه پیدا می کردند به خطر ضعف روانی و کم تجربگی تمرکز بالایی در زدن تیرهای خود نداشتند.

دبیر فدراسیون تیروکمان پیرامون این پرسش که چه برنامه ای برای کمانداران جوان دارید، خاطرنشان کرد: تمام تلاش رییس فدراسیون این است که تیم رها نشود و با برگزاری اردوهای مقطعی آنها را آماده نگه داریم. البته اعزام آنها به مسابقات برون مرزی بستگی به وضعیت اقتصادی فدراسیون دارد. به هر شکل چون هدف گذاری اصلی فدراسیون بر روی تیم های پایه است قطعا برای حفظ و آماده سازی این تیم فدراسیون از هیچ تلاشی کوتاهی نخواهد کرد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha