قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۳۰۰۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نجات جوان شیروانی سقوط کرده به دره اسطرخی

استان ها خراسان شمالی بجنورد جوان ۱۸ ساله شیروانی که هنگام تفرج در روستای گردشگری اسطرخی، از توابع بخش مرکزی این شهرستان به دره سقوط کرده بود، نجات یافت.

نجات جوان شیروانی سقوط کرده به دره اسطرخی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیروان جمعه شب به اظهار داشت: این حادثه عصر امروز روی داده بود که در پی تماس تلفنی اهالی، نیروهای آتش نشانی، هلال احمر و شبکه بهداشت و درمان شهرستان برای کمک رسانی و نجات به این جوان به منطقه اعزام شدند.

جعفر حیدری گفت: جوان مزبور از ناحیه کمر به شدتآسیب دیده و درد بسیاری داشت که پس از ارائه خدمات اولیه درمانی، توسط عوامل اورژانس برای ادامه درمان به بیمارستان منتقل شد.

این در حالی است که بنا به گفته منابع محلی، رسیدن نیروهای امدادگر با تاخیر بسیار صورت گرفته و جوان مزبور با وارد عمل شدن تیم واکنش سریع خراسان شمالی، حدود ۳ ساعت پس از سقوط، به خارج از دره منتقل شده است.  

رضا علیزاده، رییس جمعیت هلال احمر شیروان ارائه هرگونه اطلاعاتی در خصوص این عملیات را به منوط به کسب اجازه از مرکز استان کرد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان شمالی گفت: فرد مصدوم هنگام راه رفتن در لبه پرتگاه، به دلیل لغزیدن پا به درون دره سقوط کرده است.

ابوالفضل محبان به اظهار داشت: فرد مصدوم که دچار ضایعه نخاعی در ناحیه لگن شده، به بیمارستان انتقال داده شده است که علائم حیاتی وی ثابت است.

وی در خصوص تاخیر عوامل و نیروهای امدادرسان هلال احمر شیروان گفت: شیروان، قوی ترین تیم امداد و نجات کوهستان استان را دارد ولی عملیات کوهستان، زمان طولانی تری نیاز دارد و در این مواقع اولویت نیروها در امدادرسانی ابتدا اقدام به انجام عملیات جبران شکستگی و جلوگیری از خونریزی و سپس انتقال مصدوم است.

روستای گردشگری اسطرخی، از توابع بخش مرکزی شیروان، واقع در ۲۸ کیلومتری جنوب این شهرستان، از جاذبه های گردشگری شیروان محسوب می شود.

این روستای کوهستانی از روستاهای هدف گردشگری خراسان شمالی است که در دره ای نسبتا ژرف قرار دارد.

۷۱۸۶/۵۱۳۲

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha