قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۹۸۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

واکنش بولتون به تحریم اندیشکده آمریکایی توسط ایران

مشاور امنیت ملی آمریکا نیز به اقدام ایران در تحریم اندیشکده آمریکایی واکنش نشان داد و ادعا کرد که تحریم اف دی دی باعث بازدارندگی این اندیشکده از فعالیت هایش نخواهد شد.

واکنش بولتون به تحریم اندیشکده آمریکایی توسط ایران

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، «جان بولتون» مشاور امنیت ملی آمریکا در پیامی در توئیتر به اقدام اخیر جمهوری اسلامی ایران در تحریم بنیاد دفاع از دموکراسی آمریکا و رئیس آن پرداخت.

وی در این پیام توئیتری نوشت: «تهدید ایران علیه اندیشکده آمریکا و رئیس آن غیر قابل قبول است.  اف دی دی کار بسیار بزرگی را در فاش کردن فعالیت های فاسدانه و مخرب ایران داشته و من تردید دارم که این اقدام فریبنده باعث بازدارنگی آنها شود.»

مشاور امنیت ملی آمریکا در ادامه نوشت: «ایران برای هرگونه اقدامی که به اف دی دی یا هر آمریکایی آسیب برساند مسئول خواهد بود.»

هفته پیش نیز سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با انتشار یک بیانیه به قرار دادن اندیشکده بنیاد دفاع از دموکراسی ها مستقر در واشنگتن و مدیر آن در لیست تحریم های ایران واکنش نشان داد و اعلام کرد که واشنگتن  این تهدیدات را جدی تلقی کرده و درباره به خطر افتادن امنیت هر آمریکایی، ایران را مسئول می شناسد. (جزئیات بیشتر)

 

 

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران شنبه گذشته، بنیاد دفاع از دموکراسی ها(اف دی دی) و مدیر آن را با استناد به «قانون مقابله با نقض حقوق بشر و اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه» در فهرست تحریمی جمهوری اسلامی ایران قرار داد.

در بخشی از بیانیه وزارت خارجه ایران در توضیح این اقدام آمده است: «با عنایت به اینکه موسسه آمریکایی با نام متقلبانه «بنیاد دفاع از دموکراسی ها» - و به ویژه مارک دوبوویتس مدیر این بنیاد - آگاهانه و عامدانه از طریق اقداماتی از قبیل تولید و انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابیگری و کارزار تبلیغاتی منفی به نحوی موثر در طراحی، اعمال و تشدید اثرات تروریسم اقتصادی علیه کشورمان مشارکت داشته و دارند؛ و به شکلی جدی و فعال در جهت آسیب وارد کردن به امنیت و منافع حیاتی مردم ایران تلاش کرده و می کنند».

انتهای پیام/.

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha