قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۹۷۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

موگرینی: اجرای «اینستکس» زمان زیادی می برد

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ضمن تأکید بر اینکه معاملات «اینستکس» هنوز نهایی نشده است، گفت که اجرای این ساز و کار به زمان زیادی نیاز دارد.

موگرینی: اجرای «اینستکس» زمان زیادی می برد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بعد از نشست غیررسمی وزرای خارجه اتحادیه اروپا در «هلسینکی» در یک کنفرانس خبری در خصوص اجرای «اینستکس» گفت: «اولین معاملات اینستکس هنوز به اتمام نرسیده است و زمان می برد و زمان بسیار زیادی می برد».

موگرینی بار دیگر بر حفظ و اجرای کامل برجام تأکید کرد و گفت: «موضع شفاف و قاطع اتحادیه اروپا بر حمایت از حفظ و اجرای توافق هسته ای ایران است و تمامی اقدامات ممکن را برای عدم اشاعه هسته ای به کار می گیریم».

وی ادامه داد که اتحادیه اروپا به تلاش برای حفظ برجام ادامه می دهد و در همین راستا از هرگونه پیشرفتی فراتر از این تلاش ها استقبال می کند.

وی در بخش بعدی به منطقه خلیج فارس و تنش ها در این منطقه اشاره کرد و گفت: «پیام اصلی و مهم اتحادیه اروپا در این خصوص، لزوم کاهش تنش ها و دوری از تنش ها و باز نگه داشتن کانال گفتگو ها است. موضع ما بر پایه احترام بر نظم و قوانین بین المللی و آزادی کشتیرانی در تنگه هرمز است».

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha