قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۹۷۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کاشان کمترین نرخ بیکاری را در استان اصفهان دارد

استان ها اصفهانکاشان فرماندار ویژه کاشان گفت: پایین ترین رقم بیکاری در استان اصفهان مربوط به این شهرستان است.

کاشان کمترین نرخ بیکاری را در استان اصفهان دارد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، علی اکبر مرتضایی قهرودی روز جمعه در جمع نمازگزاران کاشانی بیان کرد: این شهرستان همچنین بالاترین رتبه در زمینه صادرات غیرنفتی استان اصفهان را به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به بهره برداری از ۱۵۰ طرح و آغاز عملیات اجرایی ۱۰ طرح جدید به مناسبت هفته دولت در شهرستان کاشان، سرمایه گذاری اختصاص یافته برای این طرح ها را ۲ هزار و ۵۷۰ میلیارد ریال عنوان کرد.

فرماندار ویژه کاشان افزود: ۲۹ طرح عمرانی و بهسازی شهری، ۲۸ طرح عمران و بهسازی روستایی، ۱۳ طرح آموزشی و بهداشتی، ۱۰ طرح اشتغال زا و خدماتی، ۱۰ طرح صنایع دستی و گردشگری، هشت طرح کشاورزی، ۱۰ طرح آبی، ۲۵ طرح مخابراتی، ۲۳ طرح راهداری و سه طرح ورزشی در  هفته دولت ۹۸ مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گفته وی با بهره برداری از این طرح ها در کنار ایجاد ۳۴۵ فرصت شغلی مستقیم جدید در کاشان، ۶۰ کلاس درس و ۳۰۰ تخت به ظرفیت حوزه های آموزشی و گردشگری شهرستان افزوده شد.

مرتضایی همچنین بهره برداری دوباره از فرودگاه، ساخت زیرگذر در ورودی کاشان، راه اندازی شهرک صنعتی شماره ۳ جهت استقرار صنایع پاک، راه اندازی رادیو کاشان و ایجاد تقاطع غیرهم سطح پس از ۱۷ سال در مسیر قطار آب شیرین را از جمله مهمترین اقدام های یک سال گذشته دولت تدبیر و امید در شهرستان کاشان برشمرد.

وی در ادامه اظهارداشت: مدیریت منابع آب به علت کمبود آن در منطقه، تکمیل و راه اندازی طرح های نیمه تمام، ایجاد اشتغال با رونق تولید، توجه ویژه به خانواده های شهیدان و ایثارگران و افزایش ملاقات های مردمی از جمله اولویت های کاری نیمه دوم سال ۹۸ دولت در شهرستان کاشان است.

یک هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی کاشان با ۴۶ هزار نیروی کار در قالب ۱۳ شهرک، ناحیه و منطقه صنعتی فعال بوده و سالانه نزدیک به ۲۰۰ نوع کالا در این شهرستان تولید و به دیگر استان ها و کشورهای خارجی صادر می شود.

کاشان با جمعیت بیش از ۳۶۵ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

۶۱۳۶/۸۱۲۳

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha