قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۹۷۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

امام جمعه میامی:

حفظ نظام به عنوان بزرگ ترین معروف تبیین و نهادینه سازی شود

میامی - امام جمعه میامی بابیان اینکه هفته امربه معروف و نهی از منکر فرصت خوبی برای ترویج این فرضیه است، گفت: حفظ نظام به عنوان بزرگ ترین معروف تبیین و نهادینه سازی شود.

حفظ نظام به عنوان بزرگ ترین معروف تبیین و نهادینه سازی شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور ظهر آدینه در خطبه های نماز جمعه این هفته میامی به میزبانی مسجد جامع این شهر ضمن بیان اینکه اصل فلسفه حرکت قیام عاشورا از امربه معروف و نهی از منکر ناشی شده است، ابراز داشت: این واقعه نشان می دهد آن قدر این موضوع حائز اهمیت است که امام حسین (ع) ویارانش جان خود را بر سر آن فدا کردند و لذا امروز می بایست بیش از پیش ابعاد آن تبیین شود.

وی ضمن بیان اینکه حفظ نظام به عنوان بزرگ ترین معروف باید تببین و نهادینه سازی شود، افزود: نباید فراموش کرد که امروز بزرگ ترین سرمایه موجود امنیت و آرامش موجود در کشور محسوب می شود و این به مدد و برکت نظام مقدس جمهوری حاصل شده است و می بایست حفظ و به دست آیندگان سپرده شود.

تضعیف نظام بدترین منکر

امام جمعه میامی ضمن بیان اینکه تضعیف نظام بدترین منکر در جامعه است، ابراز داشت: این مسئله باید به خوبی در این ایام که هفته امربه معروف و نهی از منکر است بیش از پیش تبیین و برای نسل جدید ابعاد آن مطرح شود.

صفائی پور ضمن بیان اینکه غیر از امربه معروف و نهی از منکر قیام عاشورا از پیام های بسیاری از جمله مباحث اجتماعی، تربیت و فرهنگی بسیاری برخوردار است، تصریح کرد: ساده زیستی و توجه به حجاب از دیگر دستاوردهای این مهم قلمداد می شود که امیدواریم هیئت های مذهبی طی این ایام به این دو مقوله توجه کافی داشته باشند.

وی افزود: عدم وابستگی به بیگانگان و اتکا به درون، مدیریت جهادی، ترویج سبک زندگی ایرانی-اسلامی و حضور جوانان در صحنه های مختلف از تأکیدات همیشگی رهبر معظم انقلاب محسوب می شود که می بایست این دستورالعمل ها که به خوبی در بیانیه گام دو انقلاب نیز گنجانده شده است مورد توجه مسئولان امر قرار گیرد.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha