قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۹۶۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

گزیده اخبار نماز جمعه سراسر کشور + لینک اخبار/ در حال به روزرسانی..

امام جمعه قم: همه قوا باید در مبارزه با مفاسد مشارکت داشته باشند

نماز عبادی- سیاسی جمعه، امروز هشتم شهریور همزمان با تهران در حالی در تمام استان های کشور برگزار شد که ائمه جمعه، به مباحثی همچون حل مسائل و مشکلات اقتصادی در کشور، حقوق بشر، فرارسیدن ایام محرم، ورود مقتدرانه قوه قضائیه به مفاسد اقتصادی، توجه به استفاده از جوانان در امور مختلف کشور و بازگویی حقایق قبل از انقلاب برای این قشر از جامعه، مناسبت های سیاسی داخلی و خارجی اشاره کردند.

امام جمعه قم: همه قوا باید در مبارزه با مفاسد مشارکت داشته باشند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان: باید گسل مابین نسل های گذشته و جوانان امروز از بین برود

حجت الاسلام محمد عبادی زاده امام جمعه بندرعباس ظهر امروز در جمع نمازگزاران این شهر، اظهار کرد: باید یک خدا قوت به دولتمردانی گفت که در این شرایط اقتصادی نگذاشتند چرخ های عمران و آبادانی در کشور و استان هرمزگان متوقف شود.

وی بر استفاده از بخش خصوصی و بهره گیری از آن ها در توسعه استان تأکید و اضافه کرد: از زمان پیروزی انقلاب اسلامی، بارها دشمنان و بیگانگان به دنبال تعرض به خاک و منافع ملت ایران اسلامی بوده اما هیچ گاه موفق به این امر نشده اند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، تصریح کرد: جوانان انقلاب اسلامی امروز از گذشته اطلاع چندانی ندارند زیرا به خوبی مسائل از سوی گذشتگان این اطلاعات منتقل نشده و شاهد گسلی مابین نسل های گذشته و جوانان امروز هستیم.

وی با بیان اینکه باید وقایع پیش از انقلاب اسلامی به خوبی و درستی برای جوانان بازگو شود، اضافه کرد: بسیاری از مسائلی که نسل گذشته آزمودند، جوانان امروز تجربه نکردند.

عبادی زاده آینده را از آن جوانان دانست و عنوان کرد: امروز دشمنان به دنبال تحریف انقلاب اسلامی و از بین بردن حقایق هستند.

وی با اشاره به اینکه راهزنان اندیشه در جامعه امروز کم نیستند، اظهار کرد: باید حواسمان به گرگانی باشد که امروز در کمین جوانان هستند تا از هر فرصتی برای آسیب به آن ها بهره ببرند.

امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه مناطق ممنوعه ای که جوانان نباید به آن ها نزدیک شوند باید به خوبی معرفی تا بتوانند به خوبی خود را حفظ کنند، اضافه کرد: در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی جوانان نیز نقش مهمی دارند.

وی ادامه داد: امیدوارم با شناختی که از حقایق گذشته برای جوانان بیان می شود به سمتی برویم که نگذاریم این گسست بین نسل ها به وجود آید.

عبادی زاده در پایان با اشاره به فرارسیدن ماه محرم، گفت: باید بهترین شرایط از سوی مسئولان برای محبان سالار شهیدان و عزاداران حسینی در این ماه فراهم شود.

امام جمعه شیراز عنوان کرد: عزاداری ها باید مجلس علم و موعظه و مرثیه باشدم

آیت الله لطف الله دژکام امام جمعه شیراز در خطبه اول نماز جمعه هشتم شهریور شیراز با اشاره به بحث طرح شده در خصوص نشانه های ایمان با اتکا به نکات مطرح شده در آیات و احادیث، گفت: هفته گذشته سه نشانه را مطرح کردیم اینکه اگر خشنود باشیم باطلی را انجام ندهیم، اگر ناراحت باشیم معصیتی مرتکب نشویم و اگر قدرتمند باشیم به کسی ظلم نکنیم بلکه عفو کنیم.

وی در ادامه بحث هفته گذشته به حدیثی از امام جعفر صادق(ع) اشاره و اضافه کرد: براساس این حدیث یکی از نشانه های ایمان آنست که وقتی یاد امام حسین(ع) می افتد دلش آتش میگیرد؛ به فرموده حضرت رسول(ص) اگر نشانه ایمان را جست و جو می کنیم، ببینی که حرارت عشق امام حسین(ع) در دلمان هست یا نه.

آیت الله دژکام با بیان اینکه آتش عشق امام حسین(ع) در دل مومن هیچ زمانی خاموش نمیشود، گفت: براساس این حدیث هیچ مومنی یاد حسین(ع) نمیکند مگر چشمش به اشک بنشیند. امکان دارد خیلی ظاهرها مشخص نکند، اما ریشه ایمان زمانی مشخص میشود که نام حسین را اگر بشنود، مومن چشمش اشک آلود میشود.

او گفت: اشک ریختن برای امام حسین(ع) یعنی ریشه ایمان در دل فرد خشک نشده و میتواند به آخرت و شفاعت امام حسین(ع) امیدوار باشد.

آیت الله دژکام با تاکید براینکه در ایام محرم باید ما جلوه های ایمان را از خودمان بروز دهیم به نکاتی که باید در این ایام مد نظر داشت و آنها را انجام داد اشاره و اضافه کرد: اولین موضوع در مورد جلوه شهر است، شیراز شهریست که در اسلام و به محبت اهل بیت(ع) بنا شده، هر کس که محبت اهل بیت و عشق حسین (ع) را ندارد اهل شیراز نیست.

امام جمعه شیراز گفت: از روزی که خاندان آل بویه در شیراز بوده اند تاکنون میدان، میدان عشق و محبت اهل بیت بوده است و خواهد ماند.

وی با تاکید بر اینکه جلوه اهل بیت در این شهر باشد، اعطای عنوان حرم سوم اهل بیت به شیراز توسط مقام معظم رهبری، گفت: این جلوه را باید افزایش دهیم.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه فاصله شرق تا غرب شیراز باید جلوه عشق امام حسین(ع) مشهود باشد، گفت: وظیفه شهرداری، مردم و همه مدیران و دستگاه های دولتی است، اینکه یک سازمان و اداره دریغ کند از نصب یک پرچم یعنی مدیر آن نمیداند که در کجا مدیریت می کند.

او با اشاره به اینکه مردم معطل گفتن ما نمی مانند و کار خود را شروع کرده و پاتوقها را برپا کرده اند، گفت: بعضی اداره ها بودجه فرهنگی دارند اما فکر می کنند فرهنگ غیر از علی و عشق علی و خاندان علی(ع) است، لذا بودجه را در جای دیگری هزینه میکنند.

ادامه دارد...


 

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha