قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۹۶۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فلسطین از هندوراس به سازمان ملل شکایت می کند

وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین از تصمیم خود برای شکایت از هندوراس در سازمان ملل در پی تصمیم این کشور برای افتتاح دفتر نمایندگی دیپلماتیک در قدس خبر داد.

فلسطین از هندوراس به سازمان ملل شکایت می کند

به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که قصد دارد از هندوراس در پی تصمیم مقامات این کشور برای افتتاح دفتر نمایندگی دیپلماتیک در قدس اشغالی به سازمان ملل شکایت کند.

وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین با صدور بیانیه ای تصمیم هندوراس برای افتتاح دفتر نمایندگی دیپلماتیک در قدس اشغالی را محکوم و اعلام کرد: این تصمیم به تلاش های بین المللی و منطقه ای در راستای تحقق صلح بر اساس راهکار دو کشوری کمکی نمی کند اگر منجر به تعطیلی این تلاش ها نشود.

وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین تصمیم گرفته است که پیش نویس قطعنامه ای را علیه هندوراس به دلیل نقض قطعنامه ۴۷۸ شورای امنیت توسط این کشور به مجمع عمومی سازمان ملل ارائه دهد.

قطعنامه ۴۷۸ شورای امنیت الحاق قدس شرقی به رژیم صهیونیستی را باطل می داند و بر عدم افتتاح دفترهای دیپلماتیک در قدس و یا انتقال این دفاتر و هیئت ها به آن تأکید دارد.

همچنین در بیانیه وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین آمده است: تصمیم هندوراس به منزله "تجاوز مستقیم" به ملت فلسطین و حقوقشان و نقض واضح قانون و قطعنامه های بین المللی است.

ساره نتانیاهو، همسر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی چهارشنبهاعلام کرد، هندوراس تا چهار روز دیگر دفتر نمایندگی دیپلماتیک در شهر قدس اشغالی افتتاح خواهد کرد که این اقدام در راستای انتقال سفارت این کشور از تل آویو به قدس است.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha