قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۹۵۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

یک اتفاق عجیب در بازار LNG آسیا

ژاپن با تلاش شرکتهای نیرو برای یافتن تامین کنندگان جدید و کاهش هزینه، نخستین محموله گاز طبیعی مایع (LNG) خود از چین را وارد کرد.

یک اتفاق عجیب در بازار LNG آسیا

این صادرات انعطاف پذیری بازار LNG آسیا را نشان می دهد. چین در پی افزایش مصرف داخلی گاز، به دومین خریدار بزرگ LNG در جهان تبدیل شده است. اما با کاهش مصرف گاز در تابستان، این کشور به صادرات مجدد LNG مبادرت کرده و خریداران ژاپنی برای کاهش هزینه سوخت خود، متقاضی این محموله ها بوده اند.

رویترز به نقل از منابع آگاه خبر داد یک محموله LNG به میزان ۷۰ هزار و ۵۶۰ تن از پایانه LNG هاینان که توسط شرکت دولتی CNOOC اداره می شود، به چیتا در نزدیکی ناگویا ارسال شده است که در آن شرکت توهو گاز به اتفاق شرکت JERA یک پایانه LNG را اداره می کند.

این محموله به قیمت ۵.۶۸ دلار به ازای هر میلیون واحد حرارتی بریتیش تحویل داده شده است که پایینتر از میانگین هزینه ۹.۵۰ دلاری واردات برای ژاپن است.

این نخستین واردات محموله LNG از چین به ژاپن از سال ۱۹۸۸ به این طرف بوده که دولت ژاپن انتشار آمار واردات و صادرات را آغاز کرد.

بر اساس گزارش رویترز، قیمت LNG برای تحویل فوری در بازار آسیا طی هفته های اخیر به سطح پایینی سقوط کرده است که به دلیل موج عرضه جدید از سوی آمریکا و استرالیا بوده است.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha