قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۹۴۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

افزایش ۲۱ درصدی خرید تضمینی گندم در خراسان جنوبی

استان ها خراسان جنوبی بیرجند مدیر شرکت غله و خدمات بازرگانی خراسان جنوبی گفت: از آغاز فصل برداشت گندم تاکنون ۱۲ یک هزار و ۱۹۷ تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان استان خریداری شده که نسبت به سال قبل ۲۱ درصد افزایش یافته است.

افزایش ۲۱ درصدی خرید تضمینی گندم در خراسان جنوبی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مجید اسداللهی روز جمعه  افزود: تاکنون ۸۷ درصد مطالبات این کشاورزان به مبلغ ۱۸۲ میلیارد و ۶۳۵ میلیون ریال پرداخت شده است.

وی بیان کرد: کشاورزان و بهره برداران خراسان جنوبی تاکنون ۲ هزار و ۷۰۱ محموله گندم را به مراکز جمع آوری خرید تضمینی این محصول در استان تحویل داده اند.

مدیر شرکت غله و خدمات بازرگانی خراسان جنوبی اظهار داشت: در حال حاضر ۱۹ مرکز خرید تضمینی گندم در استان فعال است که جهاد کشاورزی استان پیش بینی کرده امسال ۳۰ هزار تن گندم از کشاورزان به صورت تضمینی خریداری شود.

وی یادآور شد: قیمت پایه خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم در مراکز خرید یک هزار و ۷۰۰ تومان در نظر گرفته شده است.

اسداللهی گفت: روز گذشته جشن شکرگزاری عناب در یکی از مراکز جمع آوری گندم کشاورزان شهرستان خوسف در بخش ماژان برگزار شد که در این مراسم از سه شرکت تعاونی روستایی قدس زیرکوه، شرکت تعاونی بهمن چاهداشی نهبندان و شرکت تعاونی مالک اشتر خوسف تجلیل شد.

وی پیش تر گفته بود: تمام عملیات تحویل گیری گندم از کشاورزان و رانندگان از قبیل نمونه برداری، توزین، تعیین آفت و تخلیه گندم های تحویلی رایگان بوده و از این بابت هیچ گونه وجهی دریافت نمی شود.

یک هزار و ۶۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی خراسان جنوبی زیرکشت گندم است که پیش بینی می شود در سال زراعی جاری ۶۴ هزار تن محصول از این اراضی برداشت شود.

۷۵۵۷*۳۰۲۸

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha