قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۹۳۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پرواز هواپیمای جاسوسی آمریکا بر فراز سئول

جهان دفتر پکنپکن یک شرکت ردیابی هواپیمایی اعلام کرد یک فروند هواپیمای جاسوسی آمریکا روز پنجشنبه در یک ماموریت آشکار برای جمع آوری اطلاعات در مورد کره شمالی بر روی سئول و اطراف آن به طور آشکار به پرواز در آمده است.

پرواز هواپیمای جاسوسی آمریکا بر فراز سئول

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش یونهاپ، این شرکت ردیابی هواپیمایی روز جمعه در صفحه توئیتر خود اعلام کرد این هواپیما که گمان می رود یک RC-135V باشد در آسمان بالای پایتخت کره جنوبی و استان جیونگگی دیده شده است.

این پرواز در شرایطی صورت گرفته است که کره شمالی ضمن اظهار نگرانی در مورد یک رزمایش نظامی مشترک بین سئول و واشنگتن، دلیلی اصلی آن را آمادگی دو کشور برای حمله به کره شمالی اعلام کرده است و چندین بار در واکنش به این تحرکات نظامی، اقدام به آزمایش موشک های جدید کرده است.

کره شمالی تنها در ماه جاری میلادی پنج بار دست به آزمایش موشک زد که آخرین مورد آن روز شنبه بود چیزی که یونهاپ می گوید برخلاف تعهد «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی به «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا برای پایان دادن به چنین پرتاب هایی پس از پایان رزمایش مشترک دو کشور کره جنوبی و آمریکا بود، رزمایش مشترک سئول و واشنگتن هفته گذشته به پایان رسید.

ایالات متحده آمریکا با هدف افزایش نظارت بر کره شمالی، بتازگی پرواز هواپیماهای شناسایی بر فراز سئول و مناطق اطراف آن را بیشتر کرده است.

این هواپیما از سال 2017 میلادی که کره شمالی چند موشک بالستیک آزمایش کرد گاه به گاه در مناطقی در نزدیکی سئول پرواز می کرد ولی از سال گذشته هنگامی که روند صلح شبه جزیره آغاز شد، معمولاً بر فراز دریای زرد پرواز می کرد.

در همین حال ارتش کره جنوبی اعلام کرده است در صورت پرتاب های بیشتر از سوی کره شمالی ضمن تقویت آمادگی، وضعیت را تحت نظر خواهد داشت.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha