قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۹۳۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس پارک علم و فناوری استان زنجان مطرح کرد

صدور دانش فنی به پنج کشور دنیا

رئیس پارک علم و فناوری استان زنجان گفت: استان زنجان در سال گذشته بالاترین نرخ رشد شرکت های دانش بنیان را داشته است و موفق به صدور دانش فنی و محصولات خود به پنج کشور شده ایم.

صدور دانش فنی به پنج کشور دنیا

داوود مرادخانی عصر امروز در آیین افتتاح مرکز نوآوری پارک علم و فناوری استان زنجان که با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد، در رابطه با افتتاح مرکز نوآوری، اظهار کرد: با توجه به محدودیت امکانات موجود، سعی در ایجاد شور و اشتیاق در جوانان کرده ایم. معتقدیم تنها راه نجات رشد و توسعه اقتصاد کشور، توجه به اقتصاد فن آورمحور و دانش بنیان است که در کلام بزرگان نیز مستتر است و این امر تحقق نمی یابد، مگر این که حوزه علم و فناوری توسعه یافته باشد.

وی در رابطه با پارک علم و فناوری استان زنجان، افزود: پارک علم و فناوری استان زنجان در پایان اسفند 96 افتتاح شده و حدود یک و نیم سال از عمر پارک می گذرد و در این مدت موفق به مستقر کردن 95 شرکت شده است و با حضور 26 هزار نفر موفق به تشکیل دوره های آموزشی شده ایم.

رئیس پارک علم و فناوری استان زنجان در رابطه با کمیته های موجود در پارک علم و فناوری، تصریح کرد: پارک را کمیته های تخصصی اداره می کنند که این کمیته ها متشکل از جوانان با استعدادی است که در کمیته کشاورزی، کمیته نانو، کمیته فناوری اطلاعات، کمیته کارآفرینی و کمیته دانش آموزی فعالیت کرده و نقشه راه اداره پارک را طراحی می کنند و ما به عنوان تسهیل گر این کارها را انجام می دهیم.

مرادخانی ادامه داد: بالغ بر 760 اشتغال را تحت نظر اتحادیه به ثمر رسانده ایم و موفق به صدور دانش فنی و محصولات خود به پنج کشور شده ایم؛ به طور مثال از استان زنجان به کشورهای چین و هند دانش فنی صادر کرده ایم و رویدادها به صورت تخصصی و طولانی مدت برگزار می شود.

وی با اشاره به بالا بودن نرخ رشد شرکت های دانش بنیان، افزود: استان زنجان در سال گذشته بالاترین نرخ رشد شرکت های دانش بنیان را داشته است، به طوری که از 32 شرکت به 54 شرکت دانش بنیان با توجه به بودجه کمی که نسبت به سایر استان ها داشته ایم به این نرخ رشد رسیده ایم. به عنوان مسئول کمیته علم و فناوری در همه شهرستان ها ورود کرده ایم تا در این مناطق نیز مراکز و کانون های رشد و فناوری را داشته باشیم.

این مسئول خاطرنشان کرد: این مرکز نوآوری در کم تر از چهار روز راه اندازی شده و تلاش شده است تا ارکان زیست بوم فناوری را ایجاد کنیم و برای اینکه زنجیره تامین داستان علم و فناوری تکمیل شود، در این خصوص صندوق پژوهش و فناوری در پارک علم و فناوری با همکاری بخش خصوصی ورود کرده است و برای بهره برداری از اکوسیستم دولتی، در اداره کارگروه اقتصاد دانش بنیان که در ذیل اقتصاد مقاومتی است، ورود کرده و مواردی را برای استان رقم زده ایم.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha