قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۹۳۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دامادی خبر داد:

ورود کمیته ویژه مجلس به پرونده بحران فرونشست زمین

رئیس کمیته آب و فاضلاب کمیسیون عمران مجلس گفت:فرونشست زمین تهدید بزرگی برای تأسیسات، ساختمان ها، خطوط ریلی و خطوط انتقال گاز، آب و برق محسوب می شود و کنترل این پدیده در شرایط کنونی بسیار ضروری است.

ورود کمیته ویژه مجلس به پرونده بحران فرونشست زمین

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمد دامادی رئیس کمیته آب و فاضلاب کمیسیون عمران مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تشدید بحران فرونشست زمین در کشور، گفت: یکی از مشکلات کنونی کشور پدیده فرونشست زمین بوده که عملا این بحران شهرها و بسیاری از مناطق کشور را تهدید می کند.

بروز پدیده فرونشست زمین در مناطق جنوبی استان تهران

در شرایط کنونی بسیاری از شهرها و دشت های کشور درگیر بحران فرونشست زمین شده اند، به طور مثال امروز شاهد نمایان شدن پدیده فرونشست در مناطق جنوبی استان تهران هستیم

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی بسیاری از شهرها و دشت های کشور درگیر بحران فرونشست زمین شده اند، به طور مثال امروز شاهد نمایان شدن پدیده فرونشست در مناطق جنوبی استان تهران هستیم.

کاهش سطح آب های زیرزمینی عامل اصلی تشدید فرونشست زمین

وی گفت: کارشناسان مهم ترین علت بروز پدیده فرونشست زمین را کاهش سطح آب های زیرزمینی و اضافه برداشت آب از سفره های زیرزمینی اعلام می کنند، در اثر این اقدام، سفره ها از آب خالی شده و پس از مدتی خاک به سمت پایین حرکت می کند.

دامادی ادامه داد: فرونشست زمین تهدید بزرگی برای تأسیسات، ساختمان ها، خطوط ریلی و خطوط انتقال گاز، آب و برق محسوب می شود و کنترل این پدیده در شرایط کنونی بسیار ضروری است.

ورود کمیته آب و فاضلاب کمیسیون عمران مجلس به پرونده بحران فرونشست زمین

این نماینده مردم در مجلس دهم، از ورود کمیته آب و فاضلاب کمیسیون عمران مجلس به پرونده بحران فرونشست زمین خبر داد و گفت: قطعا در نشست آتی این کمیته، موضوع فرونشست با حضور مسئولان مربوطه مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

رئیس کمیته آب و فاضلاب کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: یکی دیگر از دستور کارهای نشست آتی این کمیته، موضوع انتقال آب دریای عمان به استان های شرق کشور است که این نشست با حضور مسئولان وزارت نیرو و دیگر مدیران برگزار شده و آخرین مراحل برای اجرای این پروژه نهایی می شود./

پایان پیام

منبع خانه ملت
ثبت نظرات
captcha