قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۹۱۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دمشق: طرح آمریکا و ترکیه برای ایجاد منطقه امن نقض حاکمیت سوریه است

جهان آسیای غربیتهران نماینده دائم سوریه در سازمان ملل، توافق آمریکا و ترکیه برای ایجاد منطقه امن در سوریه را محکوم کرد و آن را تجاوز آشکار علیه حاکمیت و تمامیت ارضی کشورش دانست و گفت: چنین توافقی با قانون بین المللی و مبانی منشور سازمان ملل مغایرت دارد.

دمشق: طرح آمریکا و ترکیه برای ایجاد منطقه امن نقض حاکمیت سوریه است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، بشار الجعفری روز پنجشنبه به وقت محلی در نشست شورای امنیت سازمان ملل که برای بررسی اوضاع  سوریه برگزار شد، گفت: این توافق بار دیگر شراکت آمریکا و ترکیه را در تجاوز به سوریه آشکار ساخت و فریبکاری حاکم بر سیاست های این دو کشور را نشان داد.

وی افزود: این نوع هماهنگی میان واشنگتن و آنکارا تحرک کننده است و منجر به وقوع حوادث جدید در صحنه میدانی خواهد شد.

نماینده سوریه به  حضور گروه های تروریستی مانند جبهه النصره، داعش و غیره در کشورش اشاره کرد و گفت:  کشورهای حامی این گروه ها نمی توانند آنها را به عنوان معارضان مسلح میانه رو معرفی کنند و  این گونه تلاش ها مانع دفاع سوریه از شهروندان خود و مقابله با تروریسم نخواهد شد.

الجعفری افزود: بعضی سخنرانان شورای امنیت رویکرد واحدی را دنبال می کنند و مدام با هر موفقیتی که ازسوی ارتش سوریه در مبارزه با تروریسم جهانی صورت بگیرد، آن ها کمپین تبلیغات منفی و تخریب این گونه موفقیت ها وتهمت زنی ولطمه زدن به دولت سوریه را شروع می کنند.

نماینده دائم سوریه در مورد حملات پهپادی رژیم صهیونیستی به عراق و لبنان و حمله هوایی اخیر این رژیم به جنوب دمشق نیز گفت که اخیرا جلسه ای  حول محور چالش هایی که ثبات در خاورمیانه با آن مواجه است، برگزار شد و اغلب شرکت کنندگان گفتند که اشغالگری اسرائیل و اقدامات خصمانه آن دلیل اصلی این چالش هاست.

وی  همچنین استقبال وزیر خارجه آمریکا از این حملات را محکوم کرد و گفت که این مسئله بیانگر این است که واشنگتن خود شریک جرم است.

الجعفری به اوضاع ادلب نیز اشاره کرد و گفت که “گروهک تروریستی جبهه النصره” بر همه فعالیت های استان ادلب سیطره دارد و توافق آستانه و آتش بس شامل گروه های مسلحی که از نظر شورای امنیت «گروه تروریستی» هستند، نمی شود.

نماینده دائم سوریه گفت که توافق آستانه و سوچی روسیه بر حق دولت سوریه و متحدان آن در مقابله با گروه های تروریستی بدون در نظر گرفتن نام این گروه ها، تأکید دارد.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha