قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۹۰۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سازمان ملل ماموریت نیروهای حافظ صلح در لبنان را تمدید کرد

جهان آسیای غربیتهران شورای امنیت سازمان ملل در رای گیری روز پنجشنبه خود، ماموریت نیروهای حافظ صلح در لبنان (یونیفیل) را برای یک سال دیگر تمدید کرد.

سازمان ملل ماموریت نیروهای حافظ صلح در لبنان را تمدید کرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، تارنمای روزنامه جروزالم پست گزارش داد شورای امنیت سازمان ملل پنجشنبه شب به تمدید ماموریت نیروهای حافظ صلح در لبنان برای نظارت بر اجرای توافق صلح پس از جنگ دوم رژیم صهیونیستی و لبنان در سال 2006 رای داد.

شورای امنیت خواستار تضمین دسترسی یونیفیل به تونل های موجود در مرز لبنان با فلسطین اشغالی شده و در عین حال از رژیم صهیونیستی خواست حملات هوایی علیه لبنان و استفاده از آسمان این کشور برای حمله به سوریه را متوقف کند.

"دنی دنون" سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل به جروزالم پست گفت: اسرائیل با همکاری آمریکا تلاش می کند به یونیفیل اختیاراتی را برای بازدید و بررسی هر منطقه ای در جنوب لبنان بدهد.

به نوشته جروزالم پست، آمریکا و رژیم صهیونیستی خواستار افزودن دو بند به اختیارات نیروهای حافظ صلح در لبنان هستند؛ اول اینکه یونیفیل اجازه ورود به هر روستا یا منطقه ای را بدون محدودیت داشته باشد؛ دوم، در صورت ممانعت حزب الله از ورود نیروهای سازمان ملل به اماکن خاص، یونیفیل مراتب را گزارش کند.

رژیم صهیونیستی مدعی است که تسلیحاتی داخل خانه ها، بیمارستان ها و مدارس برخی روستاهای جنوب لبنان نگهداری می شود.

آمریکا و رژیم صهیونیستی پیشتر نیز اقداماتی را انجام دادند تا نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در لبنان را به نیروهای حافظ منافع رژیم اسرائیل تبدیل کنند.

"نیروهای حافظ صلح سازمان ملل" در سال ۱۹۷۸ (اوایل ۱۳۵۷) برای عقب نشاندن نیروهای رژیم صهیونیستی از لبنان تشکیل شد. تعداد نیروهای یونیفیل پس از تصویب قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت سازمان ملل افزایش یافت و هر ساله اختیارات آنان در ماه اوت (مرداد- شهریور) به روز رسانی و تمدید می شود.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha