قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۸۹۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فارس من| پیام رسان ایرانی باید سختی راه جایگزینی تلگرام را به جان بخرد

کارشناس فناوری اطلاعات گفت: برای رقابت با تلگرام باید پیام رسانی را تعریف کنیم که علاوه بر بومی سازی شدن، تمامی ویژگی تلگرام و حتی بیشتر از آن را داشته باشد، لذا طراحان ایرانی باید سختی این راه را به جان بخرند.

فارس من| پیام رسان ایرانی باید سختی راه جایگزینی تلگرام را به جان بخرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، موضوع حمایت از پیام رسان های داخلی بارها مورد توجه رسانه ها و اقشار مختلف مردم قرار گرفته است، تعدادی از مخاطبان در سامانه «فارس من» خواستار حمایت و طراحی شبکه اجتماعی بومی شدند که این موضوع پیگیری شد.

این مخاطبان اعلام کردند: «شرط پذیرش شبکه اجتماعی و پیام رسان داخلی چیست؟ اگر پول ندارید چرا کیفیت محصولات ایرانی را زیر سوال می برید؟»

برای پیگیری چرایی عدم موفقیت پیام رسان های بومی با مرتضی متواضع کارشناس فناوری اطلاعات گفت وگو کردیم.

مرتضی متواضع کارشناس فناوری اطلاعات در گفت وگو با ، درباره رقابت پیام رسان های بومی با تلگرام توضیح داد: این موضوع را نباید فراموش کرد که محیطی که تلگرام ایجاد کرده است و میزان محبوبیتی که این پیام رسان در میان مردم دارد موجب می شود که کوچ مردم به پیام رسان دیگر مشکل باشد. 

وی افزود: در آمریکا نیز هیچ شخصی نمی تواند با مایکروسافت رقابت کند، چون به قدری در تاروپود زندگی مردم ریشه دوانده که جدا شدن مردم از آن سخت است. 

برای جایگزینی تلگرام دیر اقدام کردیم

کارشناس حوزه فناوری اطلاعات ادامه داد: می توان گفت که برای ایجاد یک پیام رسان بومی کمی دیر کردیم و حالا برای رقابت با تلگرام باید پیام رسانی را تعریف کنیم که علاوه بر بومی سازی شدن، تمامی ویژگی تلگرام را و حتی بیشتر از آن را داشته باشد. 

 

وی ادامه داد: لذا باید پیام رسانی تعریف کرد که غایت آن تلگرام در حال حاضر نباشد و جامع باشد و گام به گام مثل هر کسب و کار دیگری مسیر را طی کند و سختی های آن را به جان بخرد، چرا که هیچ پیام رسانی با حمایت دولت نمی تواند به نتیجه کامل برسد. 

لازم به ذکر است، با فیلتر تلگرام این سؤال در ذهن مخاطبان ایجاد شده است که آیا دولت می خواهد پیام رسان بومی را جایگزین این اپلیکیشن کند یا خیر.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha