قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۸۷۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دادستان مرکز کردستان:

سازمانها و ادارات باید دادگستری را در امر مبارزه بافساد یاری کنند

دیواندره - دادستان مرکز کردستان از عزم جدی دستگاه قضایی در حوزه نظارتی و برخورد با مفاسد خبر داد و گفت: سازمان ها و ادارات مختلف دادگستری را در امر مبارزه با فساد یاری کنند.

سازمانها و ادارات باید دادگستری را در امر مبارزه بافساد یاری کنند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمد جباری بعد از ظهر پنجشنبه در مراسم تودیع و معارفه دادستان شهرستان دیواندره با اشاره به هفته دولت, اظهار داشت: هفته اول شهریور ماه که به نام و یاد شهیدان والا مقام رجایی و باهنر مزین شده است فرصتی مغتنم برای سرمشق قرار دادن راه و منش این عزیزان در خدمت رسانی بی منت و خالصانه به مردم است.

وی افزود: قوه قضائیه در انجام وظایف خود دارای دو شانیت قضائی و نظارتی است، نظارت بر حسن اجرای قوانین که جامعه را در مسیر پیشرفت حول محور قانون به جلو می برد و شانیت قضایی که به معنی رسیدگی به دعاوی مردم و تظلم خواهی مظلومین است.

دادستان مرکز کردستان ادامه داد: دادگستری شهرستان دیواندره از جمله دادگستری های سالم و بی حاشیه است و با ۵۰ درصد کادر قضایی و اداری خود مشغول به خدمت رسانی به مردم انقلابی، شایسته و شریف این شهرستان است.

جباری, دادستان را از ارکان رکین قوه قضاییه عنوان کرد و یاداور شد: به عنوان مثال فقط در بحث احقاق حقوق عامه ۷۰ وظیفه برای دادستان تعریف شده است و وظایف دیگری همچون کشف جرم، تعقیب و پیگیری مجرمین و نظارت بر امور حسبی مبارزه با قاچاق کالا، جرایم امنیتی و مفاسد اقتصادی از دیگر وظایف مدعی العموم است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ارتباط بین مردم با مردم, مردم و مسئولان و مسئولان با مسئولان را بسیار حائز اهمیت دانست و بیان کرد: دادستان ها باید بر این سه نوع ارتباط تمرکز کنند و بتوانند با استفاده از ظرفیت های بالای شوراهای حل اختلاف و سازمانهای مردم نهاد پرونده های دارای اهمیت پایین را از طریق مصالحه و ریش سفیدی حل و فصل کنند تا تمرکز اصلی دادگستری بر روی مبارزه با جرایم خشن و سازمان یافته و برخورد با مفسدین اقتصادی باشد.

گفتنی است در پایان این مراسم احکام جدید انتصاب سیروس پرویزی به عنوان دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دیواندره از طرف آیت الله رئیسی رئیس قوه قضاییه به وی ابلاغ شد و از زحمات محسن نجف پور دادستان سابق این شهرستان تجلیل به عمل آمد.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha