قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۸۵۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد:

حاشیه امنی برای مفسدین وجود ندارد/مبارزه با فساد واقعی خواهد بود

یاسوج- رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد گفت: هیچ حاشیه امنی برای مفسدین اقتصادی در استان وجود ندارد.

حاشیه امنی برای مفسدین وجود ندارد/مبارزه با فساد واقعی خواهد بود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حسن نگین تاجی ظهر چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه روسای دادگستری کهگیلویه و بویراحمد افزود: موضع ما در برخورد با مفاسد اقتصادی روشن است و ما در برخورد با مفاسد اقتصادی خط قرمزی نداریم و مباحث قومی و قبیله ای در این مبارزه جایگاهی ندارند.

وی بیان داشت: دانه درشت ها یا مجرمین یقه سفید بدانند که دستگاه قضایی با هیچ کس تعارف ندارد و هیچ حاشیه امنی برای هیچ کس وجود ندارد.

نگین تاجی با بیان اینکه تسامح درمقابل مفسدین به خصوص از سوی قضات به معنای هم دستی و تبانی با آنهاست، گفت: در مبارزه با فساد و اجرای عدالت هیچ گاه نباید نگاههای قومی و قبیله ای  وجود داشته باشد.

وی خطاب به رسانه ها گفت: رسانه ها باید در امر مبارزه با فساد همراه مسئولین باشند اما باید مباحث مستند و به دور از مسائل شخصی، قومی و حزبی باشد.

 نگین تاجی اظهار کرد: اگر قرار باشد به خاطر منافع شخصی یا حزبی یا قومی و قبیله ای آبروی اشخاص را زیر سوال ببریم، دستگاه قضایی چنین وضعیتی را تحمل نخواهد کرد.

نگین تاجی افزود: مطالبه عمومی و وظیفه ما برخورد قاطعانه و شجاعانه با مفاسد اقتصادی است به گونه ای که به فرمایش رهبر معظم انقلاب برکات عمل مشاهده شود. نه اینکه مبارزه ظاهری و شعار گونه با فساد صورت گیرد. بلکه باید مردم این نتایج را در زندگی خود به عینه مشاهده کنند.

رئیس کل دادگستری استان همچنین بر رونق تولید و سرمایه گذاری تاکید کرد و گفت: باید بستر برای جوانان متخصص و سرمایه گذاران واقعی مهیا شود.

وی با بیان اینکه گاهی در سرمایه گذاریها دانه درشتها اجازه ورود به جوانان و متخصصان و سرمایه گذاران واقعی را نمی دهند و آنها نمی توانند وارد صحنه شوند، تصریح کرد: مبارزه صادقانه ما با فساد جوانان را امید وارتر می کند.

نگین تاجی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ما باید نظارت درون سازمانی را تقویت کنیم، گفت: نظارت یک نظارت رفتاری است و کیفیت نظارت و شیوه نظارت مهم است و همانطور که مقام معظم رهبری توصیه فرمودند مطالعه و معرفت و بازخوانی نامه ۵۳ نهج البلاغه که از بحث گزینش و تکریم مردم و توجه به ادله و نظارت نیز صحبت می کند، بسیار ضروری است.

وی اظهار داشت: در این نامه عامل اساسی در پیشرفت، نظارت درون سازمانی عنوان می شود و در این راستا یکی از ابزارهای نظارت، بازرسی است و آن هم بازرسی پنهان که به صوت عمقی فرصت ظاهر سازی را از افراد می گیرد.

نگین تاجی بابیان اینکه سیاست بنده در دستگاه قضایی استان، اجرای قانون و اجرای عدالت است، گفت: مردم از جرائمی همچون اختلاس، تصرف و تبانی در معاملات دولتی و ...شاکی هستند و در این راستا قانون و عدالت به نحوی شایسته اجرا می شود.

در این مراسم حسن نگین تاجی به عنوان رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد معرفی و از خدمات حجت الاسلام مزارعی تقدیر شد.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha