قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۸۳۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اعتبارات راه سازی استان اردبیل ۱۰ برابر شد

استان ها اردبیلاردبیل __معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: با تلاش و پیگیری مسئولان استان اردبیل اعتبارات امسال حوزه راه این استان ۱۰ برابر در مقایسه با سال قبل افزایش یافته است.

اعتبارات راه سازی استان اردبیل ۱۰ برابر شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، علی یوسف زاده روز پنجشنبه  افزود: پیش از این تا سال ۹۶ تنها ۲۵۰ کیلومتر از راه های شریانی استان اردبیل ردیف اعتباری ملی داشت و سالانه ۱۵۶ میلیارد ریال به حوزه راه  اختصاص می یافت.

او اظهار کرد: در سال جاری این میزان افزایش یافته و ۷۰۰ کیلومتر از راه های مواصلاتی استان ردیف ملی دارد و برای اجرا و تکمیل این راه ها هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است.

یوسف زاده گفت: در حال حاضر همه پروژه های راه سازی اداره کل راه و شهرسازی استان فعال هستند و در جاده اردبیل – مشگین شهر – اهر بیش از ۸۰ دستگاه ماشین آلات راه سازی فعال بوده و تلاش می کنیم تا ۲۵ کیلومتر از این بزرگراه را بزودی به مرحله بهره برداری برسانیم.

وی افزود: در جاده اردبیل – خلخال ۲۵ تا ۲۷ کیلومتر راه ارتباطی جدید آماده بهره برداری خواهد شد و تا زمان سفر رئیس جمهوری به استان ۵۰ کیلومتر بزرگراه را آماده افتتاح می کنیم.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل همچنین ساخت راه اصلی و بزرگراه را زمان بر و نیازمند اعتبارات کلان دانست و گفت: در کنار تلاش چند ساله برای احداث یک مسیر بزرگراهی حداقل به ازای هر کیلومتر راه اصلی ۳۰ میلیارد ریال نیاز است که با توجه به کوهستانی بودن بخشی از مناطق استان اردبیل این هزینه افزایش می یابد.

او اظهار داشت: در جنوب این استان اردبیل مسیر ارتباطی در حال ساخت خلخال _شال - ماجولان به ماسوله در استان گیلان با پیشرفت فیزیکی مناسبی در حال اجرا بوده و هفت کیلومتر عملیات آسفالت ریزی مسیر انجام شده و برای تکمیل آسفالت مسیر باقیمانده در حوزه استحفاظی استان اردبیل نیز با تمام توان تلاش می شود.

او گفت: این راه ارتباطی گردشگری منطقه جنوب استان نقش ویژه ای در توسعه گردشگری شهرستان های خلخال و کوثر خواهد داشت و انتظار می رود اداره کل  راه و شهرسازی استان همسایه گیلان نیز همکاری لازم را در طول مسیر راه سازی حوزه استحفاظی خود انجام دهد.

وی در خصوص جاده اردبیل – آستارا و احداث دومین تونل پرترافیک این مسیر نیز بیان کرد: طرح توسعه این مسیر در فاز مطالعاتی تکمیل شده و با برگزاری مناقصه تلاش می شود در ماه های آینده به پیمانکار برنده مناقصه واگذار گردد.

۷۱۱۹/۶۰۱۸

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha