قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۸۰۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پلاک گذاری ۹۸۷۴ دستگاه کمباین و تراکتور در همدان

رئیس جهاد کشاورزی استان همدان گفت: 9 هزار و ۸۷۴ دستگاه کمباین و تراکتور با عمر زیر ۲۵ سال در استان همدان پلاک گذاری شده است.

پلاک گذاری ۹۸۷۴ دستگاه کمباین و تراکتور در همدان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، منصور رضوانی جلال امروز در همدان در رابطه با ضریب مکانیزاسیون در استان اظهار کرد: توسعه مکانیزاسیون کشاورزی، جوان سازی ناوگان و افزایش ضریب مکانیزاسیون از چند سال گذشته در برنامه جهاد کشاورزی قرار دارد .

وی با اشاره به اینکه ضریب مکانیزاسیون استان همدان از 1.36 اسب بخار در هکتار به 1.82 اسب بخار در هکتار رسیده است ادامه داد: سال گذشته میانگین کشوری ضریب مکانیزاسیون 1.74 و استان همدان 1.82 اسب بخار در هکتار بود.

رئیس جهاد کشاورزی استان همدان در ادامه با اشاره به اینکه از سال 92 تا سال گذشته 35 درصد ناوگان ماشین های بخش کشاورزی نوسازی شده است افزود: 49 هزار و 851 دستگاه انواع تراکتور به مزارع استان ورود پیدا کرده است.

وی با اشاره به ورود 9 هزار و 750 دستگاه انواع ادوات کشاورزی به مزارع استان بیان کرد: 9 هزار و 874 دستگاه کمباین و تراکتور با عمر زیر 25 سال در استان پلاک گذاری شده است.

رضوانی جلال در ادامه به تولید انگور در استان پرداخت و افزود: با توجه به بارندگی های سال جاری میزان عملکرد تاکستان های استان همدان در مقایسه با سال گذشته افزایش پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه پیش بینی شده در سال جاری 406 هزار و 370 تن انگور در استان همدان برداشت شود تصریح کرد: در استان همدان 21 هزار و 673 هکتار تاکستان وجود دارد که 21 هزار و 388 هکتار باغات بارور و 285 هکتار باغات غیر بارور هستند.

رئیس جهاد کشاورزی استان همدان با اشاره به اینکه 250 هزار تن از انگور استان همدان در شهرستان ملایر تولید می شود افزود: از این میزان 50 هزار تن تبدیل به کشمش می شود.

انتهای پیام/۸۹۰۴۵/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha