قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۷۹۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

روایت نمایشگاه های کتاب و کسادی بازار کتاب فروشان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در پاسخ به کسادی بازار کتاب فروشان در پی برگزاری نمایشگاه های کتاب گفت: نمایشگاه های کتاب بر کاهش مشتریان کتاب فروشی ها نقشی ندارد.

روایت نمایشگاه های کتاب و کسادی بازار کتاب فروشان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حجت الاسلام علی اصغر فضیلت در سمنان، از فعالیت ۳۸ انتشاراتی در استان سمنان خبر داد و به فعالیت حدود ۲۵ ناشر و انتشاراتی فعال در استان اشاره اظهار کرد: از این تعداد، 6 انتشاراتی جدیدالتأسیس هستند.

وی گرانی کاغذ را عمده مشکل ناشران و انتشاراتی ها در حوزه نشر دانست و تصریح کرد: تمهیداتی که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه نشر و کتاب و کتاب خوانی اندیشیده است، در بخش های مختلف و با رویکرد حمایتی اجرایی می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با بیان اینکه یارانه ای برای خرید کتاب ها در نمایشگاه ها داده می شود، اضافه کرد: این یارانه ها به نمایشگاه های بین المللی و استانی که برگزار می شود، اختصاص می یابد.

فضیلت بیان کرد: جدای از این، طرح حمایت از کتاب فروشان در دستور کار است و خریداران در یک مقطع زمانی، به خرید کتاب از کتاب فروشی هایی اقدام می کنند که طرح مربوطه در آن به شکل ثبت نام انجام شده باشد؛ از قبل به آنها زمان داده می شود تا از تخفیف استفاده کنند.

وی با اشاره به گله مندی برخی کتاب فروشی ها از برگزاری نمایشگاه کتاب در شهرها و کاهش مشتریان کتاب فروشی ها گفت: نمایشگاه های کتاب بر کاهش مشتریان کتاب فروشی ها نقشی ندارد و اگر این استدلال را داشته باشیم، باید کتابخانه ها را هم ببندیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با تأکید بر نقش کتابخانه ها به عنوان عرضه کنندگان کتاب به طور امانی و رایگان تصریح کرد: در این شرایط نباید کتاب بخریم؛ در حالی که این نگاه چندان کارشناسانه نیست. عمدتاً هر دو اتفاق هم می افتد و بخشی از مراجعان که توان خرید کتاب ندارند، به طور امانی از کتاب های موردنیازشان استفاده می کنند و گاهی هم افرادی تشویق می شوند و کتاب می خرند.

فضیلت این موضوع را به جشنواره فیلم فجر تعمیم داد و اضافه کرد: ممکن است برخی سینماداران تصور کنند برگزاری این جشنواره باعث شود مشتریان آنها کاهش پیدا کند؛ در صورتی که وقتی در یک خانواده، یک نفر در این جشنواره حاضر می شود و فیلمی را می بیند، همین یک نفر چند مشتری را برای تماشای آن فیلم در سینما ترغیب می کند.

وی تصریح کرد: بر اساس وظیفه سازمانی خود، به ترویج و توسعه فرهنگ کتاب و کتاب خوانی عمل می کنیم و یکی از راه های این امر، برگزاری نمایشگاه های کتاب است تا کتاب را در معرض دید همگان قرار دهیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان ادامه داد: اگر کتاب فروشی ها متقاضی برگزاری نمایشگاه به صورت انفرادی و جمعی باشند، همکاری و بستر را برایشان فراهم می کنیم و مشکلی از این جهت نداریم.

انتهای پیام/۷۵۰۳۵/م/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha