قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۷۷۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

توجه به سرمایه در گردش و طرح های توسعه محور اولویت بانک صنعت در گلستان

مدیرعامل و رئیس هیات مدیره بانک صنعت معدن گفت: اولویت بانک صنعت معدن در اعطای تسهیلات به طرح های اقتصادی و تولیدی توجه به سرمایه در گردش و طرح های توسعه محور در استان است.

توجه به سرمایه در گردش و طرح های توسعه محور اولویت بانک صنعت در گلستان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، ی  در صد و هفتاد و هفتمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان گلستان با بیان اینکه همچنین اختیارات مدیریت بانک صنعت معدن استان در اعطای تسهیلات به طرح های تولیدی را دو برابر افزایش داده ایم، اظهار کرد: منابع کشور محدود است و باید تلاش کنیم در سرمایه گذاری ها ارزش افزاده ایجاد کنیم.

 وی تصریح کرد: از 13 طرح در استان گلستان بازدید کردیم و تلاش می کنیم شتاب دهی طرح های جدید را افزایش دهیم.

* هدف ما پرهیز از خام فروشی و خروج محصولات فرآوری شده از استان است

استاندار گلستان با بیان اینکه هدف ما پرهیز از خام فروشی است، اظهار کرد: باید تلاش کنیم تولیدات استان پس از فرآوری از طریق صنایع مرتبط از استان خارج شوند تا ارزش افزوده آن نصیب گلستان شود.

هادی حق شناس اظهار کرد: با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از اقتصاد کشور بانک محور است باید اهلیت سرمایه گذاران به تایید بانک ها برسد و تا آنها باید براساس آورده های خود در بانک ها از تسهیلات برخوردار شوند.

وی افزود: مجموع تسهیلاتی که بانک صنعت و معدن طی سه سال گذشته به صورت مستقیم و یا از طریق کارگروه تسهیل به بنگاه های اقتصادی استان پرداخت کرده 517 میلیارد تومان بوده که براساس توافقات صورت گرفته با مدیر عامل این بانک مقرر شد 585 میلیارد تومان تسهیلات پس از بررسی های لازم به واحدهای تولیدی استان پرداخت شود.

* برای ایجاد سیکل ترکیبی در نیروگاه برق علی آبادکتول به سرمایه گذاری 400 میلیون یورویی نیاز است

استاندار گلستان در خصوص امکان سرمایه گذاری بانک صنعت و معدن در حوزه نیروگاه برق علی آبادکتول گفت: در حال حاضر تولید برق استان 850 تا هزار مگاوات است اما مصرف استان در زمان پیک به یک هزار و 200 مگاوات می رسد که با ایجاد سیکل ترکیبی در نیروگاه برق علی آبادکتول بازده کار از 30 به 50 درصد افزایش می یابد و برای این کار به سرمایه گذاری 400 میلیون یورویی نیاز است و امیدواریم بانک صنعت و معدن بتواند در این پروژه ورود کند.

همچنین در این جلسه که مسائل چند واحد تولیدی که نیازمند سرمایه گذاری بودند مورد بررسی قرار گرفت.

انتهای بیام/2307/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha