قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۷۷۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

80 درصد دامداری های کشور به شکل سنتی هستند/حمایت مادی و علمی از تولیدکنندگان نهاده های دامی

رئیس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به اینکه هم اکنون بین 70 تا 80 درصد دامداری های کشور به صورت سنتی اداره می شوند گفت: مدیریت بهداشتی به طور دقیق، برای بقای دامداری خرد، متوسط و کلان مطرح است.

80 درصد دامداری های کشور به شکل سنتی هستند/حمایت مادی و علمی از تولیدکنندگان نهاده های دامی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، علیرضا رفیع پور امروز در ارومیه، با اشاره به اینکه هم اکنون بین 70 تا 80 درصد دامداری های کشور به صورت سنتی اداره می شوند اظهار کرد: مدیریت بهداشتی به طور دقیق، برای بقای دامداری خرد، متوسط و کلان است و باید از دامداران سنتی نیز تقدیر کرد چون همه موارد به حوزه صنعتی نمی گردد.

وی افزود: دامداری 10 هزار راسی و حتی دو راسی روستایی در کشور وجود دارد و هر دو نیز برای سازمان دامپزشکی مهم است، بنابراین مدیریت بهداشتی دامپزشکی برای بقاء و استمرار تولید کمک می کند که هزینه تولید در حوزه بیماری ها کاهش یابد.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: بی شک اگر بیماری ها کاهش یابد، هم هزینه دامدار کاهش یافته و هم تولید شیر و گوشت افزایش می یابد و در این زمینه، سازمان دامپزشکی نیز کمک می کند.

رفیع پور در ادامه با اشاره به مشکلات تولید در نهاده های دامی در کشور اظهار کرد: نهاده های دامی مثل ریزمغزی ها و ویتامین ها، اقلامی هستند که برای تولیدی ها بسیار مهم هستند.

وی تصریح کرد: یکی از عوامل تولید نهاده های دامی در کشور، جنبه اقتصادی آن است برای مثال برای ایجاد یک واحد تولیدی در ایران، اگر تا یک حد تولید شود مقرون به صرفه باید باشد.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: هر تولیدکننده کشورمان که طرح خود را در تولید نهاده های دامی ارائه دهد از کمک اقتصادی و اعتبار برخوردار شده و سازمان دامپزشکی کشور نیز به آنها کمک علمی می کند تا آنها بتوانند در تولید ریزمغزی ها و ویتامین ها که متاسفانه وابسته به خارج از کشور هستیم، ورود کند و این حمایت ها سبب می شود که نگران اینکه مقرون به صرفه باشد و ارزش تولید داشته باشد، نباشند.

انتهای پیام/61024/ن

 

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha