قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۷۷۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

«دوچرخه سواری» مغز را سالم نگه می دارد

نتایج یک بررسی جدید به خوبی نشان می دهد تنها 20 دقیقه دوچرخه سواری منجر به افزایش قدرت حافظه و کاهش ریسک بروز زوال عقل می شود.

«دوچرخه سواری» مغز را سالم نگه می دارد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از دیلی میل، نتایج یک بررسی جدید به خوبی نشان می دهد تنها 20 دقیقه دوچرخه سواری منجر به افزایش قدرت حافظه و کاهش ریسک بروز زوال عقل می شود.

محققان تأکید می کنند، پیروی از یک رژیم غذایی سالم و تحرک فیزیکی به میزان قابل توجهی می تواند قدرت حافظه در دهه شصت سالگی را حفظ کند. دانشمندان دانشگاه آیووا طی یک مطالعه جدید دریافتند، تنها کمی تحرک فیزیکی می تواند ریسک بروز زوال عقل را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

 میشل ووس، نویسنده اصلی گفت: یکی از نتایج مثبت این مطالعه این است که افراد می توانند درباره مزایای فعالیت روزانه فکر کنند.

آمارها حکایت از آن دارد که تا سال 2050، از هر 85 نفر یک نفر مبتلا به آلزایمر خواهد بود؛ محققان دریافتند، مطالعه آنها نشان داد که داشتن عادات ناسالم، مانند سیگار کشیدن، خطر ابتلا به زوال عقل را در حدود یک سوم افزایش می دهد.

محققان تأکید می کنند: مردم باید آگاه باشند که برای حفظ قدرت شناختی خود در سالمندی نیازی به شرکت در ماراتن ورزشی نیست؛  تحرک فیزیکی روزانه حتی اگر اندک باشد به حفظ قدرت مغز کمک می کند. 

انتهای پیام/ 

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha