قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۷۷۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

یادداشت های علم، جمعه ۶ شهریور ۴۹: به هویدا گفتم: یک مطلب را فراموش نکن، که بالاخره اگر رشته های اقتصادی از هم [بگسلد]، آقا را دراز می کنند!

در راه بازگشت با نخست وزیر [هویدا] صحبت کردم. از اوضاع مالی فوق العاده نگران بود. گفتم: «درست است که در یک بودجه یک میلیارد دلاری ریخت و پاش های کوچک چیز مهمی نیست، ولی خلاف اصل است. مثلا همین که می فرمایید وزیر خارجه [اردشیر زاهدی] نهصد ساعت واشرون کنستان برای کادو سفارش داده است، هرکس بشنود گوش و چشم خود را از تعجب می گیرد. آخر چرا چنین اجازه هایی می دهید؟ این خلاف اصل است.» بیچاره سر دلش باز شد و شکایت ها آغاز کرد. گفتم: «هیچ کس غیر از خودت مسئول نیست، زیرا اولا بسیار ضعف به خرج می دهی. اگر من جای تو بودم، روزی که وزیر خارجه در کراچی به تو فحش داد، از قرار حق و حساب، او را تنبیه می کردم، یعنی امر می دادم آن قدر چوب به ماتحت او بزنند که به پای مرگ برسد. هرچه شاهنشاه بعد می فرمودند، اطاعت می کردم، ولی از او نمی خوردم. بعد هم تو می خواهی همه مردم را راضی کنی [و این] نمی شود. اما یک مطلب را فراموش نکن، که بالاخره اگر رشته های اقتصادی از هم [بگسلد] آقا را دراز می کنند.

یادداشت های علم، جمعه ۶ شهریور ۴۹: به هویدا گفتم: یک مطلب را فراموش نکن، که بالاخره اگر رشته های اقتصادی از هم [بگسلد]، آقا را دراز می کنند!
منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha