قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۷۶۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

در هفته دولت؛

۳۲ طرح عمرانی و اقتصادی در فراهان افتتاح یا کلنگ زنی شد

فراهان- استاندار مرکزی گفت: ۳۲ پروژه تا پایان هفته دولت سال جاری در شهرستان فراهان افتتاح و یا کلنگ زنی می شود.

۳۲ طرح عمرانی و اقتصادی در فراهان افتتاح یا کلنگ زنی شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سید علی آقازاده روز چهارشنبه در جریان افتتاح پروژه های هفته دولت شهرستان فراهان در جمع مردم این شهرستان، اظهار داشت: از تعداد ۳۲ پروژه افتتاح و کلنگ زنی شهرستان فراهان ۲۹ پروژه مورد بهره برداری قرار می گیرد و عملیات احداث سه پروژه نیز آغاز می شود.

استاندار مرکزی افزود: از این تعداد پروژه ۲۴ طرح در حوزه عمرانی و هشت پروژه نیز در حوزه اقتصادی است.

آقازاده خاطرنشان کرد: برای اجرای طرح هایی که در هفته دولت در شهرستان فراهان مورد بهره برداری قرار می گیرد، بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است که هشت پروژه از منابع ملی و ۲۴ پروژه دیگر از منابع استانی و سایر تامین شده است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: با بهره برداری از این پروژه ها برای ۳۰۰ نفر در شهرستان فراهان به طور مستقیم و غیر مستقیم ایجاد شغل می شود.

وی بیان داشت: با توجه به برنامه های خوبی که برای سرمایه گذاری در شهرستان فراهان در حوزه پزشکی، عمرانی، خدماتی و تولیدی در پیش است تا پایان سال جاری طرح های بزرگ با فرصت اشتغال بیشتر برای جوانان ایجاد می شود.

استاندار مرکزی در بخش دیگر سخنان خود در مورد مشکلات مطرح شده از سوی مردم بیان داشت: برای توسعه زیرساخت های فراهان نظیر جاده، آب آشامیدنی و... طرح های خوبی پیش بینی شده است. اما موضوع مشکلات اقتصادی موجب توقف برخی از این پروژه ها شده است.

وی ادامه داد: سال گذشته بیش از یک و نیم میلیارد یورو در استان برای سرمایه گذاری پیش بینی شده بود اما همین تحریم ها و مشکلات اقتصادی موجب توقف این روند شده است.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: البته دلیل بر این نیست که ما آرام و بدون فعالیت بنشینیم استان تلاش می کند تا حد امکان با توان خود حتی بیشتر از توان نسبت به رفع مشکلات مردم و ایجاد زیرساخت ها اقدام کند.

آقازاده اظهار داشت: ملت و دولت از گردنه های پر پیچ و خم و خطرناک تحریم ها عبور کردن و در سال جاری شاهد شکوفایی اقتصاد و درآمد در کشور هستیم. امیدواریم شرایط تحریم با ایستادگی ملت و رهنمودهای خردمندانه رهبر معظم انقلاب به زودی پایان پیدا کند و شهرستان فراهان نیز برای توسعه در شرایط مناسب قرار بگیرد.

محمد حسینی نماینده مردم تفرش و آشتیان نیز در این مراسم در مورد مشکلات آب آشامیدنی، تعیین تکلیف محور فراهان به اراک و فراهان به خنجین تاکید و خاطر نشان کرد: امیدواریم استانداری مرکزی نسبت به تسریع این زیرساخت ها هرچه سریع تر اقدامات لازم را انجام دهد.

وی افزود: برای شروع عملیات محورخنجین به فراهان قرارداد هم منعقد شده و حدود ۵ ماه است هنوز موضوع پیگیری نشده است. انتظار داریم استاندار در این خصوص اقدامات لازم را انجام دهد. همچنین تعریض محور تفرش - آشتیان نیز مورد توجه قرار بگیرد که این از نیازهای منطقه است. موضوع آبرسانی به روستاهای فراهان از جمله مسایلی است که باید در دستور کار قرار بگیرد چون در استان روستاهای فراهان از این نظر نسبت به دیگر روستاها کم برخودار هستند.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha