قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۷۶۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

شهید کاوه معجزه انقلاب بود/ فردا از المان جدید مزار شهید کاوه رونمایی می شود

دبیر ستاد مردمی بزرگداشت شهید کاوه گفت: رهبر معظم انقلاب در خصوص کاوه فرموده اند شهید کاوه می تواند یک الگوی ایده آل برای ما باشد، همچنین در جایی دیگر او را یکی از ممتازترین شهدای دفاع مقدس و معجزه انقلاب دانسته اند.

شهید کاوه معجزه انقلاب بود/ فردا از المان جدید مزار شهید کاوه رونمایی می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از مشهد، سردار سید مجید ایافت امشب در نشست خبری برنامه های ستاد مردمی بزرگداشت سردار شهید محمود کاوه که در محل دفتر روزنامه قدس برگزار شد، گفت: امروز مصادف با تاریخ شهادت بنیان گذار لشگر ویژه شهدا شهید ناصر کاظمی است که در 37 سال پیش به شهادت رسید و ماه بعد دومین شهید این لشگر محمدعلی گنجی زاده در مرحله سوم عملیات آزادسازی جاده پیرانشهر ـ سردشت به شهادت رسیدند که شهادت این دو فرمانده اهمیت این عملیات را نشان می دهد.

دبیر ستاد مردمی بزرگداشت شهید کاوه اظهار کرد: در طول دفاع مقدس تنها لشکری که بیش ترین فرمانده شهیر را دارد، لشکر ویژه شهدا است که پنج فرمانده آن به شهادت رسیدند و شهیدان علی قمی، محمد بروجردی، محمود کاوه، ناصر کاظمی و محمدعلی گنجی زاده از این میان بودند.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره این شهدا تاکید کرد: این یگان با این شهدا قطعا باید معرفی شده و یاد و خاطره شهدای آن گرامی داشته شود، چرا که زنده نگه داشتن یاد شهدا در راستای منویات رهبر معظم انقلاب است و به فرموده ایشان زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست.

سردار ایافت خاطرنشان کرد: شهید کاوه در سال 65 به شهادت رسید که اولین سالگرد شهادت او را در جبهه و با حضور رهبر معظم انقلاب که در آن موقع ریاست جمهوری را برعهده داشتند، برگزار کردیم و 33 سالگرد شهادت شهید محمود کاوه را گرامی داشته ایم.

دبیر ستاد مردمی بزرگداشت شهید کاوه با اشاره به برگزاری اولین سالگرد شهادت محمود کاوه گفت: رهبری در این مراسم گفتند کاوه یک زمانی شاگرد ما بود اما اکنون استاد ما شده است.

وی ادامه داد: شهید کاوه به طور مستمر با رهبری در ارتباط بود، او در واقع چشمان رهبری در زمان جنگ بودند.

سردار ایافت متذکر شد: رهبر معظم انقلاب در خصوص کاوه فرموده اند، شهید کاوه می تواند یک الگوی ایده آل برای ما باشد، همچنین در جایی دیگر او را یکی از ممتازترین شهدای دفاع مقدس و معجزه انقلاب دانسته اند.

دبیر ستاد مردمی بزرگداشت شهید کاوه به برگزاری برنامه های سی و سومین سالگرد شهادت شهید کاوه اشاره کرد و گفت: برنامه های اجرایی از فردا با مراسم رونمایی از المان جدید مزار شهید کاوه واقع در گلزار شهدای بهشت رضا(ع) ساعت 17 با حضور مردم و مسؤولان آغاز می شود.

وی افزود: اولین المان برای این سردار شهید و سپس برای همه سرداران شهید نصب می شود تا مزار شهدا از یکسان سازی خارج شود.

سردار ایافت ادامه داد: در خانه پدری شهید کاوه واقع در خیابان امام رضا(ع) 64 و 66 در پایگاه فرهنگی شهید کاوه نماز جماعت مغرب و عشا اقامه شده و ادای احترام مسؤولان به خانواده شهید، سرودخوانی گروه «فرزند خورشید» با اجرای تعداد زیادی از نوجوانان اجرا می شود.

دبیر ستاد مردمی بزرگداشت شهید کاوه اضافه کرد: این گروه با تقسیم به گروه های پنج نفری در 70 مکان مشهد از جمله در پارک ها، میادین، صدا وسیما، فرودگاه، راه آهن، مجتمع های تجاری و مراکز توریستی به اجرای سرود می پردازند که این پایان مراسم هفتم شهریور ماه است.

وی دیگر برنامه این ستاد را روز یکشنبه 10 شهریور ماه مصادف با سالروز شهادت این سردار شهید اعلام و بیان کرد: همایش بزرگداشت این شهید روز یکشنبه ساعت 9 صبح واقع در مجتمع آیه ها با برپایی برنامه های فرهنگی برای آشنایی با شهید کاوه و دیگر شهدای دفاع مقدس انجام می شود.

سردار ایافت از حضور سخنرانان ملی در این همایش خبر داد و گفت: از سراسر کشور جانبازان و ایثارگرانی نیز در این همایش حضور دارند و علاوه بر میهمانان تهران، کرمانشاه، مازندران و خراسان بزرگ، جمعی از همرزمان کرد شهید کاوه نیز در این مراسم حضور دارند. 

شهید کاوه به تعلقات دنیایی وابستگی نداشت

خواهر شهید محمود کاوه در ادامه این نشست با اشاره به ویژگی های شخصیتی این شهید گفت: محمود تنها پسر خانواده بود و به همین دلیل پدر به تربیت او بسیار تاکید داشت، او در مبارزات اول انقلاب با پدر همفکر بود و در کسب وکار او را همراهی می کرد.

زهرا کاوه افزود: شهید کاوه به تعلقات دنیایی وابستگی نداشت، بعد از انقلاب پست هایی به او و پدر پیشنهاد شد اما نپذیرفتند، حتی حواله ماشین پیکانی به او داده بودند که او را پاره کرد و بیرون ریخت.

عضو ستاد و نماینده خانواده شهید کاوه در ستاد مردمی بزرگداشت شهید کاوه بیان کرد: برادرم فرمانده بود، اما حقوق او با یک فرد بسیجی برابر بود، هدایا و وسایلی که به او داده می شد میان رزمندگان توزیع می کرد، هیچ گاه حق ماموریت و امتیاز دریافت نمی کرد.

وی اضافه کرد: شهید کاوه معتقد بود باید دشمنی که به خاک سرزمین تجاوز کرده را تا مرزهای خودش دنبال کرد و به همین دلیل در سر داشت تا به طور کامل با دشمن بجنگد.

دیدن شهید کاوه در چهره سردار قاسم سلیمانی

عضو ستاد مردمی بزرگداشت شهید کاوه گفت: امروزه هر مدیری که منصب جدیدی کسب می کند نیروهای خاص خود را دارد که از آن به نیروهای اتوبوسی تعبیر می شود و این افراد با خود همراه می کنند اما شهید کاوه چنین رویه ای نداشت و رزمندگان او از سراسر کشور بودند.

صدوقی بیان کرد: با نیروهای ارتش نیز همکاری خوبی داشت و جمعی از رزمندگان او را کردها تشکیل می دادند.

وی افزود: کادرسازی تربیت نیرو و ایجاد شرایط برای رشد نیروها از ویژگی های او بود و تیم ادواتی تشکیل می داد، اما اکنون مدیران ما بر سر افراد می کوبند که مبادا رشد کرده و صندلی آن ها به خطر بیفتد.

عضو ستاد مردمی بزرگداشت شهید کاوه خاطرنشان کرد: شهید کاوه در طول خدمت هیچ گاه به مشهد بازنگشت، مگر زمانی که مجروح شده بود یا برای جذب نیرو و جلسات مجبور به بازگشت به مشهد می شد.

صدوقی با بیان اینکه کاوه در طول دو سال زندگی مشترک تنها 100 روز در کنار خانواده بود، گفت: او بعد 25 روز از تولد فرزندش برای دیدن او به مشهد آمد و حتی خانواده را به منطقه نیاورده بود.

وی متذکر شد: اگر می خواهید تصویر روشنی از شهید کاوه ببینید، باید به سردار قاسم سلیمانی توجه کنید، چرا که او در چهره سردار سلیمانی متبلور شده است.

انتهای پیام/ 70061

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha