قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۷۴۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

راه یافتگان به جشنواره جنگنامه خوانی استان بوشهر معرفی شدند

استان ها بوشهربوشهر راه یافتگان به بخش پایانی نخستین جشنواره جنگنامه خوانی و نقالی استان بوشهر معرفی شدند.

راه یافتگان به جشنواره جنگنامه خوانی استان بوشهر معرفی شدند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، دبیر علمی نخستین جشنواره جنگنامه خوانی و نقالی استان بوشهر روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: در راستای پاسداشت و احیای سنت ها و آیین های کهن ایرانی و اسلامی حوزه هنری انقلاب

اسلامی استان بوشهر با نگاهی ویژه به جغرافیا و بافت فرهنگی استان اقدام به برگزاری جشنواره جنگ نامه خوانی و نقالی را در مردادماه ۱۳۹۸ برگزار کرده است.

اصغر قربانی افزود: از بین ۵۱ اثر کامل به دبیرخانه اولین جشنواره استانی جنگنامه خوانی و نقالی ۱۱ اثر به بخش نهایی این جشنواره راه یافت.

وی ادامه داد: مشکات عباسیان با نقل سهراب و گردآفرید از کنگان، سیده نگار بهرسی با نقل جنگ خندق از خورموج، غزل صفری با نقل نجات بیژن از چاه از سعدآباد، ساغر رضایی با نقل منقبت حضرت علی (ع) از کنگان، سارا شریف بهلولی با نقل صولت الدوله از خورموج، زینب آذرخشی با نقل حضرت علی (ع) از خورموج به بخش نهایی نخستین جشنواره استانی جنگنامه خوانی و نقالی راه پیدا کردند.

قربانی تصریح کرد: هستی قائدی با نقل غدیر از بوشهر، فرزاد کرمی با نقل رستم و اشکبوس از برازجان، یکتا سادات مکی با نقل رستم و سهراب از بوشهر، آرش ملکی با نقل سام و سیمرغ از بوشهر،

بردیا هژبریان با نقل آرش کمانگیر از برازجان دیگر راه یافتگان به بخش نهایی هستند.

وی گفت: این جشنواره با همت واحدهای موسیقی و واحد نمایش حوزه هنری استان بوشهر، کنگره سرداران و ۲۰۰۰ شهید استان و با همکاری شورای اسلامی و شهرداری سعدآباد شهرستان دشتستان برگزار شده است.

اختتامیه نخستین جشنواره استانی جنگنامه خوانی و نقالی نیمه نخست شهریور ما در سالن آموزش و پرورش فجر شهر سعدآباد شهرستان دشتستان برگزار می شود.

۷۲۱۲/۶۰۴۷/۶۰۴۵

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha