قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۷۳۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران:

سوداگری در کالبد شهر تجلی یافته است

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران از فعالیت برندهای مختلف در طراحی شهر و معماری ساختمان ها خبر داد.

سوداگری در کالبد شهر تجلی یافته است

محمد سالاری عصر امروز در نخستین نشست فصلی کمیته های نمای مناطق با بیان اینکه می بایست جشنواره انتخاب نماهای برتر، طراحان برتر و ... در شهرداری تهران احیاء شود، گفت: متاسفانه سوداگری در کالبد شهر تجلی یافته است و به همین دلیل ضرورت دارد که شهرداری های مناطق در حوزه نما فعالتر باشند.

وی با بیان اینکه شهرداری های مناطق با نما فرصتی برای درآمدزایی دارند و باید فضا به سمتی برود که شهروندان در راستای تحقق نظارت همگانی در حوزه نما حساس تر باشند گفت: متاسفانه فرآیند تصمیم گیری در کمیته نما مبتنی بر صلاحیت نیست و نتوانستند کارشناسان در تصمیم گیری ها به اجماع برسند و اختلاف نظرهای جدی سبب شده که خروجی کمیته های نما با شرایط مطلوب فاصله داشته باشد.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران با بیان اینکه طراحان نما از تصمیم گیری های کمیته نمای مناطق گلایه دارند و آن را بد و غیر قابل پذیرش می دانند، گفت: به همین دلیل برخی از برندها در شهر ما توانسته اند که حوزه ماموریتی طراحان شهری را بربایند .

سالاری با بیان اینکه قرار بود شهردار تهران شورای ارتقای کیفی تهران را فعال کند، گفت: در ذیل این شورا کمیته های نما و بسیاری از کمیته های دیگر فعالیت می کردند و می توانستیم به یک تصمیم جمعی در مورد ساختمان های تهران برسیم اما هنوز محقق نشده است.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha