قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۷۲۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

عارف: در کوتاه مدت دیدار روسای جمهوری ایران و آمریکا منتفی است

استان ها خراسان رضویمشهد رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح ‎طلبان گفت: احتمال دیدار روسای جمهوری ایران و آمریکا در کوتاه مدت منتفی است به خصوص اینکه با افرادی می توانیم مذاکره کنیم که اعتماد اولیه نسبت به آنها وجود داشته باشد.

عارف: در کوتاه مدت دیدار روسای جمهوری ایران و آمریکا منتفی است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمدرضا عارف روز چهارشنبه در حاشیه شانزدهمین کنفرانس بین المللی انجمن رمز ایران در دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد به گفت: چقدر می توان به رئیس جمهوری که توافق بین المللی را زیر پا می گذارد اعتماد کرد؟ و این سوالی است که نخبگان دنیا باید به آن جواب بدهند که آیا آقای ترامپ قابل اعتماد است که رئیس جمهوری ایران بخواهد پای میز مذاکره با او بنشیند؟ و اگر نشست، چه تضمینی وجود دارد که تفاهم ایجاد شده را زیر پا نگذارد؟
وی در پاسخ به پرسش در باره نظر رئیس جمهوری مبنی بر اینکه "برای منافع ملی و رفع مشکلات مردم در هر ملاقاتی که لازم است، حضور می یابم" افزود: البته این راهبرد کلّی نظام ما بوده است و انقلاب ما نیز شعار محوری استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بوده و استقال مهم ترین راهبرد نظام ماست.  
عضو فراکسیون امید ادامه داد: با توجه به منافع ملی، هر اقدامی که بتواند منافع ملی ایجاب کند انجام خواهیم داد و ظرفیت بالایی در نظام و انقلاب و مسئولین وجود دارد که دراین مسیر گام بردارند و فرمایش رئیس جمهوری همان راهبرد کلی بود که همیشه مّد نظر بوده که اهل گفت و گو و تعامل هستیم ولی دنیا هم می داند ما ذره ای از خواسته های مشروع خود کوتاه نخواهیم آمد و مهم ترین مسئله حفظ منافع ملی است که در آن مسیر جلو می رویم.
عارف گفت: مردم ایران مسیر انقلاب را در طول چهل  سال آن دیده اند و همچنین مسیر تعامل مسئولان را نیز با دنیا مشاهده کرده اند و در حالی که اهل گفت و گو و تعامل با جهان هستیم ولی از منافع خود کوتاه نخواهیم آمد و اگر مذاکره و تعاملی باشد قطعا در این مسیر خواهد بود.
۲۰۳۰/۶۰۵۳

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha