قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۷۰۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بیش از 16 هزار پناهنده غیرقانونی از استانبول اخراج شدند

جهان آسیای غربیآنکارا استانداری استانبول طی بیانیه ای اعلام کرد: 16 هزار و 423 پناهنده که به شکل غیرقانونی در استانبول اقامت داشتند، به مراکز بازگشت پناهندگان در استان های مختلف ترکیه انتقال یافتند.

بیش از 16 هزار پناهنده غیرقانونی از استانبول اخراج شدند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش پایگاه خبری تایم ترک در روز چهارشنبه، استانداری استانبول از بازگرداندن بیش از 16 هزار پناهنده که به طور غیرقانونی از استان محل ثبت خود جدا شده و در استانبول اقامت گزیده بودند، به استان های مبدأ خبر داد.

در این بیانیه اشاره شده که بازگرداندن پناهندگان غیر قانونی ، به ویژه سوریه ای ها بین 12 جولای تا 25 آگوست (21 تیر-3 شهریور) بوده است.

در بیانیه استانداری استانبول همچنین شمار پناهندگان بازگشتی سوریه ای از استانبول به دیگر استان های ترکیه 4500 تن ذکر شده است.

چندی پیش سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه گفته بود که سه میلیون و ۶۳۹ هزار و ۲۴۸ پناهنده سوری در ترکیه زندگی می کنند.

سویلو افزود: شمار مهاجرانی که ترکیه در طول تاریخ خود میزبان آن ها بوده پنج میلیون و ۷۰۰ هزار نفر بوده است که شامل پناهندگان و مهاجران کنونی سوریه نیز می شود.

وزیر کشور ترکیه توضیح داد: براساس گزارش های اداره آموزش، بیش از یک میلیون و ۴۷ هزار و ۵۳۶ پناهده سوری در ترکیه در سن آموزش هستند.

سویلو ادامه داد: گزارش ها نشان می دهد که ۶۵ تا ۷۰ درصد از آوارگان سوری خواستار بازگشت به کشورشان پس از استقرار امنیت هستند.

وی افزود: تاکنون ۵۴۷ هزار مهاجر سوری در استانبول ساکن شده اند و صدور مجوز اسکان مهاجران سوری در این شهر متوقف و فقط به موارد اضطراری و استثنایی مانند ایجاد اشتغال و یا بیماری محدود شده است.

سویلو تاثیر حضور مهاجران سوری بر ساختار جمعیتی ترکیه را بعید دانست.

سوریه از اسفند ماه سال ۱۳۸۹ (۲۰۱۱) تاکنون با یورش گروه های تروریستی مورد حمایت جبهه غربی - عربی - صهیونیستی روبه رو  است.  

در این درگیری ها صدها هزار شهروند سوری کشته، زخمی، مفقود و یا در داخل و خارج آواره شده اند.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha