قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۷۰۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مسابقات آزمایشگاهی، روحیه کاوشگری دانش آموزان را تقویت می کند

استان ها قزوینقزوین مدیر کل آموزش و پرورش قزوین گفت: مسابقات آزمایشگاهی می تواند بستر و محمل مناسبی را برای تقویت روحیه پژوهش و کاوشگری دانش آموزان فراهم کند.

مسابقات آزمایشگاهی، روحیه کاوشگری دانش آموزان را تقویت می کند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، خیرالله رحمانی روز چهارشنبه در اختتامیه هفدهمین مسابقات آزمایشگاهی و نخستین مسابقات کدنویسی دانش آموزان کشور که به میزبانی قزوین برگزار شد، افزود: آموزش و پرورش بر اساس سند تحول بنیادین ماموریت دارد فضایی ایجاد کند که دانش آموزان به عنوان نسل آینده ساز کشور به مراتبی از حیات طیبه راهنمایی و هدایت شوند.
وی اضافه کرد: شعار آموختن برای بهتر زیستن زمانی محقق می شود که دانش آموزان ما از آموخته های خود مهارت بیاموزند و از آن برای زندگی بهتر در آینده استفاده کنند.
رحمانی با بیان اینکه متاسفانه در بعضی مدارس خود نتوانسته ایم این فضا را ایجاد کنیم، ادامه داد:در این راستا باید فعالیت های علمی و پژوهشی در کنار آموزش در مدارس قوت گیرد و دانش آموزان با پژوهش و نقد، پاسخ مستدل سوالات خود را بیابند.
مدیر کل آموزش و پرورش قزوین افزود: امروز دانش آموزان در مدارس صرفا شنونده هستند در حالیکه فقط ۱۳ درصد یادگیری با شنیدن حاصل می شود بنابراین محیط مدرسه باید در کنار آموزش با فعالیت خلاقانه و مهارت آموزی همراه باشد تا سهم بزرگتری از یادگیری دانش آموزان در مدارس محقق شود.
۷۳۸۸*۶۱۰۱

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha