قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۶۹۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

هشدار سازمان های بشردوستانه درباره عواقب تحریم الشباب

کنیا از سازمان ملل درخواست کرده که الشباب را تحت تحریم هایی قرار دهد که علیه القاعده و داعش وضع کرده اما اهداکنندگان مالی خارجی می گویند، این اقدام می تواند میلیون ها نفر را در سومالی از کمک های بشردوستانه محروم کند.

هشدار سازمان های بشردوستانه درباره عواقب تحریم الشباب

طرح تحریم الشباب در حالی مطرح می شود که نزدیک به ۱۸ درصد از مردم سومالی با خطر گرسنگی شدید روبه رو هستند.

الشباب هم اکنون توسط تحریم های گسترده ای که از سوی سازمان ملل علیه سومالی وضع شده، هدف قرار گرفته است. این کشور به شدت به کمک های بشردوستانه وابسته است.

در حال حاضر نهادهای سازمان ملل و سازمان های بشردوستانه از این تحریم ها مستثنی هستند که به آنان اجازه می دهد بدون قرار گرفتن تحت پیگرد قانونی وارد مناطق تحت کنترل الشباب شوند و کمک های ضروری را به مردم برسانند.

کنیا اما به دنبال حملات متعدد الشباب در خاک این کشور، خواستار تحریم هایی سختگیرانه تر علیه این گروه شبه نظامی است و تحریم هایی که خواستار آن ها شده، دسترسی به کمک های بشردوستانه را برای مناطق تحت کنترل الشباب منع می کند.

اریک شوارتز، رئیس سازمان بین المللی پناهجویان به خبرگزاری فرانسه گفت: چنین اقدامی کمک های بشردوستانه را به امری مجرمانه تبدیل می کند و این امر پیامدهایی بسیار جدی بر این کمک ها خواهد داشت.

اگر هیچ یک از اعضای شورای امنیت سازمان ملل تا ۲۹ اوت با این طرح مخالفت نکنند، قطعنامه ۱۲۶۷ سازمان ملل فورا اعمال خواهد شد.

سازمان های فعال در زمینه کمک های بشردوستانه از اعمال چنین تحریم هایی بسیار نگران هستند و خواستار مخالفت اعضای شورای امنیت با این طرح شده اند.

کنیا الشباب را همچون داعش و القاعده گروهی تروریستی می داند و معتقد است که اعمال چنین تحریم هایی به سرکوب خشونت های این گروه کمک می کند.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha