قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۲۶۸۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رسانه افغانستانی: آمریکا و طالبان متن توافق نامه را نهایی کردند

خبرگزاری آریا نیوز افغانستان نوشت: نهمین دور مذاکرات نمایندگان آمریکا و طالبان پس از شش روز در حال پایان یافتن است و دو طرف متن توافق نامه صلح را نهایی کرده اند.

رسانه افغانستانی: آمریکا و طالبان متن توافق نامه را نهایی کردند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، خبرگزاری آریا نیوز افغانستان نوشت: نهمین دور مذاکرات نمایندگان آمریکا و طالبان پس از شش روز در حال پایان یافتن است و دو طرف متن توافق نامه صلح را نهایی کرده اند.

به گزارش این رسانه، هرچند تاکنون هیچ یک از طرفین به طور رسمی در این زمینه اظهار نظر نکرده اند.

«نظر محمد مطمئن » آگاه سیاسی در این زمینه می گوید: فکر می کنم توافق نهایی صورت گرفته شده باشد و جزییات این طرح را به اطلاع دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا رسانده اند.

توافق صلح میان آمریکا و طالبان شامل چگونگی خروج نظامیان خارجی، استفاده نشدن خاک افغانستان بر ضد آمریکا، گفت وگو میان نیروهای افغان و آتش بس است.

شماری از کشورها ضامن اجرایی شدن این توافق نامه هستند و به گفته منابع تا اکنون نروژ، قطر، ازبکستان و چین پیشنهاد کرده اند که توافق نامه آمریکا و طالبان در کشورشان به امضا برسد.

عباس ستانکزی رییس هیأت گفت وگو کننده صلح طالبان می گوید: ما هرگز اجازه نخواهیم داد که خاک افغانستان بر ضد دیگر کشورها مورد استفاده قرار بگیرد.

ناجیه انوری سخنگوی دولت در امور صلح گفت: انتظار داریم که با پایان این گفت وگوها بستر مناسب برای مذاکرات مستقیم میان حکومت و طالبان فراهم شود.

در همین حال، گفته می شود که سخنان اخیر دونالد ترامپ مبنی بر عجله نداشتن بر خروج نیروهای آمریکا از افغانستان روی گفت وگوهای دوحه تأثیر داشته است.

ترامپ روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگاران در حاشیۀ نشست سران گروه ۷ که در فرانسه برگزار شده بود، گفت که هیچ جدول زمانی برای خروج نیروهای این کشور از افغانستان تدوین نشده است.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha